“Rama ik, Rama ik”, tifozët thërrasin në kor kundër kryeministrit (Foto-VIDEO)

Sharing is caring!

Pavarësisht se ishte një hapje madhështore ajo e “Air Albania Stadium”, Franca po fiton ndaj Shqipërisë, duke prishur festën, ndërsa tifozët kanë shpërthyer në thirrje kundër kryeministrit Edi Rama.

Sikurse mund të dëgjohet edhe në video, në kor, tifozët thërrasin “Rama ik, Rama ik”, në momentin kur në stadium fiken dritat dhe ndizen dritat e celularëve, një simbolikë kjo e përdorur edhe gjatë protestave të PD-së, ku protestues të shumtë, ndriçuan bulevardin me dritat e celulareve.

Pak para nisjes së ndeshjes, kryeministri tha se e kishte pritur prej kohësh një stadium të tillë.

Sharing is caring!

Loading...
shares