Rastet e reja dhe viktimat nga COVID-19

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.290 testime për COVID-19, ndërsa 150 raste kanë rezultuar pozitiv, ku prej tyre 27 raste janë riinfektime.

Nga MSH informojnë se në 24 orët e fundit ka ndërruar jetë një pacient i moshës 68-vjeçare, ndërsa nga sistemi “Termini im” janë paraqitur 3 pacientë, të cilët kanë ndërruar jetë në periudhën prej 12 deri 17 mars 2022.

Kurse ISHP ka regjistruar 246 pacientë të shëruar.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey