Real Madrid qëndron i qetë: Kylian Mbappe do të bëhet lojtari i tyre

Pas muajsh raportesh që deklaronin dëshirën e Kylian Mbappes për t’u transferuar në Real Madrid, besnikëet e Los Blancos u bënë të besonin se marrëveshje ishte pothuajse e mbyllur.

Ndjenja ishte aq e fortë sa i gjithë stadumi këndoi emrin e tij kur ai erdhi për të luajtur kundër Real Madridit në Champions League muajin e kaluar.

Kur mediat franceze sugjeruan një rinovim të mundshëm për Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain javën e kaluar, ferri shpërtheu në qytetin e Madridit.

Sipas raportimeve nga Jose Felix Diaz, megjithatë, klubi me bazë në Madrid mbetet i qetë në lidhje me situatën e Mbappes. Ata mendojnë se nuk ka kthim pas kur bëhet fjalë për francezin. Në zyrat e klubit ka besim se ai do të jetë lojtar i Real Madridit sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, mbetet të shihet nëse lojtari është ende i kënaqur me ofertën në tavolinë nga Spanja. Pasi dëshmoi dëshpërimin në anën e PSG-së për të vulosur rinovimin e tij, rrethimi i Mbappes mund të shikojë të përfiojë nga situata dhe të marrë një pagë më të madhe.

PSG ka përmirësuar bonusin e tyre të nënshkrimië në 150 milionë euro dhe propozon ta bëjë atë kapiten nëse bihet dakord për një rinovi,. Tani, të gjithë sytë janë te Florenino Perez për të parë nëse ai e përmirëson ofertën e tij.

Në fillim të kësaj jave, Mbappe u pyet për mundësin e vazhdimit se bashku me Lionel Messin dhe Neymar sezonin e ardhshëm.
“Unë jam përgjigjur tashmë. Messi dhe Neymar janë këtu që nga korriku. Kam pasur kohë, i kam parë shumë herë”, tha sulmuesi francez.
Deklarata është një mesazh i qartë për administratën e Real Madridit se lojtari nuk ka ndryshuar menim. Top është tani në fushën e Los Blancos./Arbresh.info

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey