Regjistrohen dridhje tërmeti në Maqedoninë e Veriut

Një tërmet me magnitudë prej 2,4 shkallëve sipas Rihteritë është regjistruar pas mesnate në territorin e Maqedonisë së Veriut, respektivisht rreth orës 00:21 minuta, transmeton Alsat. Epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin Delçevë-berovë, 100 kilometra në lindje të Shkupit.

“Dridhjet e tërmetit janë ndjerë nga banorët e Vinicës dhe rajonit me intensitet prej tre shkallëve, sipas shkallës evropiane makroseizmike”, njoftojnë nga Fakulteti i matematiko-natyrorë në Shkup

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey