Renditja e 10 lojtarëve favoritë për të fituar Topin e Artë 2021

Ky sezon është duke u ndjekur me lojtarë të rinj që po paraqiten në skenën e futbollit më të lartë evropian.Robert Lewandowski, Kylian Mbappe dhe Erling Haaland janë emrat më të përmendur kohët e fundit, duke lënë anash Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, raporton lajmi.net.Bota e futbollit po sheh gjithnjë e më shumë ndryshime në emrin e fituesit të Topit të Artë, pasi ky trofe ka qenë një ‘luftë’ mes vetëm dy futbollistëve në 10 vitet e fundit.10 favoritët kryesorë si vijon:1. Robert LewandowskiStatistikat e Lewandowski 2021 deri më tani– 18 gola
– 3 asistime
– Fitoi Kupa Botërore e KlubeveGarat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– Bundesliga
– Liga e Kampioneve
– Euro 20202. Kylian Mbappe
Statistikat e Mbappe 2021 deri më tani
– 12 gola
– 2 asistime
– Fitues i Super Kupës FrancezeGarat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– Ligue 1
– Kupa e Francës
– Liga e Kampioneve
– Euro 20203. Lionel Messi
Statistikat e Messit 2021 deri më tani
– 17 gola
– 7 asistimeGarat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– La Liga
– Copa del Rey
– Copa America4. Erling Haaland
Statistikat e Haaland 2021 deri më tani
– 14 gola
– 5 asistimeGarat të cilat mund t’i fitojë akoma:
– Bundesliga
– DFB Pokal
– Liga e Kampioneve5. Ilkay Gundogan
Statistikat e Gundogan 2021 deri më tani
– 11 gola
– 4 asistimeGarat të cilat mund t’i fitojë akoma:– Premierliga
– FA Cup
– EFL Cup
– Liga e Kampioneve
– Euro 202010 kandidatët e tjerë kryesorë:
6. Cristiano Ronaldo – 14 gola, 3 asistime në 2021. Ka fituar Super Kupën e Italisë.7. Romelu Lukaku – 10 gola, 4 asistime.8. Bruno Fernandes – 9 gola, 5 asistime.9. Luis Suarez – 10 gola, një asistim.10. Karim Benzema – 9 gola

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey