Rezultatet nga ndeshjet në Ligën e dytë në Maqedoninë e Veriut

Janë zhvilluar ndeshje e javës së gjashtë në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll.

Më interesant ka qenë në Manastir, ku Pelisteri i ndesh me skuadrën shqiptare Voska Sport dhe u ndanë baras (1:1).

Skuadra vendase kaloi në epërsi 1:0 me golin e Dragarskit në minutën e 7-të, por Voska Sport barazoi me golin e Eminit në minutën e 90+2.

Skuadra tjetër shqiptare, Gostivari me golin e Muarem Muaremit në minutën e 48-të fitoi si mysafir ndaj Slloga Vinicës, ndërsa Vardari e mposhti Pehçevën e Shkupit me rezultat 2:0.

Në Çegran, skuadra e Arsimit e drejtuar nga strategu Bujar Islami e mposhti dhe e poshtëroi Borecin me rezultat 9:0.

Ndeshja në Tetovë nuk përfundoi mes Teteksit dhe Sasës. Gjegjësisht, kur rezultati ishte 0:2 për Sasën, një tifoz vendas ka hyrë në fushë dhe ka goditur futbollistin mysafir Bosko Stupiç dhe ndeshja u ndërpre.

Liga e Dytë e Maqedonisë së Veriut

Arsimi – Boreci 9:0
Bellasica Besa 1:0
Pelisteri – Voska Sport 1:1
Slloga – Gostivari 0:1
Teteksi – Sa..

Janë zhvilluar ndeshje e javës së gjashtë në Ligën e Dytë të Maqedonisë së Veriut në futboll.

Më interesant ka qenë në Manastir, ku Pelisteri i ndesh me skuadrën shqiptare Voska Sport dhe u ndanë baras (1:1).

Skuadra vendase kaloi në epërsi 1:0 me golin e Dragarskit në minutën e 7-të, por Voska Sport barazoi me golin e Eminit në minutën e 90+2.

Skuadra tjetër shqiptare, Gostivari me golin e Muarem Muaremit në minutën e 48-të fitoi si mysafir ndaj Slloga Vinicës, ndërsa Vardari e mposhti Pehçevën e Shkupit me rezultat 2:0.

Në Çegran, skuadra e Arsimit e drejtuar nga strategu Bujar Islami e mposhti dhe e poshtëroi Borecin me rezultat 9:0.

Ndeshja në Tetovë nuk përfundoi mes Teteksit dhe Sasës. Gjegjësisht, kur rezultati ishte 0:2 për Sasën, një tifoz vendas ka hyrë në fushë dhe ka goditur futbollistin mysafir Bosko Stupiç dhe ndeshja u ndërpre.

Liga e Dytë e Maqedonisë së Veriut

Arsimi – Boreci 9:0
Bellasica Besa 1:0
Pelisteri – Voska Sport 1:1
Slloga – Gostivari 0:1
Teteksi – Sasa 0:2 u ndërpre
Vardari – Pehçevo 2:0
Ohri – Detonit me 12 tetor
Kozhuf – Karaormani me 12 tetor.

Tabela

1. Vardari 6 5 1 0 14:2 16
2. Voska Sport 6 4 2 0 14:4 14
3. Gostivari 5 3 2 0 10:6 11
4. Pelisteri 6 3 2 1 8:6 11
5. Detonit Junior 5 3 1 1 9:5 10
6. Arsimi 1973 6 3 0 3 13:6 9
7. Bellasica 6 2 2 2 9:7 8
8. Besa Doberdoll 6 2 2 2 7:7 8
9. Kozhuf 5 2 1 2 7:6 7 7
10. Teteks 2 1 2 8:8 7
11. Slloga 5 1 3 1 5:5 6
12. Karaormani 5 1 1 3 5:7 4
13. Ohri 5 1 1 3 2:5 4
14. Kit-Go Pehcevo 6 0 3 3 3:9 3
15. Sasa Makedonska 5 0 2 3 3:9 2
16. Boreci 6 0 0 6 3:28 0

Loading...