Robert F Kennedy Jr: Ja si po instalohet rendi i ri botëror nga Bill Gates & CO

Shënim: Lajmi është Teori konspirative

“Sistemi 5G pothuajse nuk ka asnjë lidhje me përmirësimin e jetës suaj; ka të bëjë me kontrollin e jetës tuaj, marketingun e produkteve dhe mbledhjen e të dhënave tuaja për qëllime të Inteligjencës Artificiale”, thotë Robert F Kennedy Jr. Së shpejti do të kemi një qeverisje globale që Bill Gates e ka nominuar “Rendi Botëror 2020 666”, dhe është patenta, WO | 2020 | 060606. Sipas Kennedy, së shpejti bota do të kontollohet nga një regjim i ri që do kontrollojë trurin, jetën dhe aktivitetin tonë nëpërmjet teknologjisë.

Robert F Kennedy Jr: Ja si po instalohet rendi i ri botëror nga Bill Gates

Covid 19 ishte fillimi i pushtimit të botës nga një grupim njerëzish që duan të dominojnë globin në çdo cep të tij.

Covid 19 dështoi.

Të dhënat tregojnë që bota është e vështirë të mbahet me dhunë. Gates dhe një grup liderësh të fuqishëm , të cilët u mblodhën grusht rreth tij, ndihen tej mase të trembur nga katastrofa e madhe ekonomike që krijuan me eksperimentin e tyre. Ekonomia botërore ka humbur 37 përqind nga prodhimi i saj bruto. Kennedy sqaron me fakte se çpo ndodh me botën, Bill Gates dhe rendin e ri botëror që pritet të nënshtrohet nga një pushtim i ri antenash dhe valësh që do të dominojnë trurin, dhe jetën e njerëzve.

Robert F Kennedy Jr: Ja si po instalohet rendi i ri botëror nga Bill Gates

Kennedy: Duke i rezistuar diktaturës dixhitale të Bill Gates

Nga Robert F. Kennedy Jr.

Imagjinoni një botë ku qeveria nuk ka nevojë për oficerët e policisë për të arrestuar ata udhëtarë të vetmuar ose t’ju ndëshkojë kur ju prishni distancën shoqërore me të dashurën tuaj. Supozoni se kompjuterët zbulojnë udhëtimin tuaj në plazh duke monitoruar lëvizjet tuaja duke përdorur një rrjedhë informacioni nga telefoni juaj celular, makina, GPS, teknologjia e njohjes së fytyrës të integruar me mbikëqyrjen në kohë reale nga satelitët, kamerat e montuara dhe çipat implantuar në trupin tuaj. Prokurorët ose robotët e informuar do t’ju njoftojnë për shkeljen tuaj përmes SMS dhe njëkohësisht tërheqin gjobën tuaj prej 1.000 dollarësh në cryptomonedhë nga llogaria juaj e pagave. Mirësevini në kompaninë e re të Bill Gates. Ai afrohet dhe është në gatishmëri si gjuetari që është në pritje të presë.

Strategjitë 5G

Kohët e fundit, Bill Gates njoftoi mbështetjen e tij financiare për një plan 1 miliard dollarë për të mbuluar Tokën në satelitët e mbikëqyrjes me video. Kompania, Earth Now, do të nisë 500 satelitë për të monitoruar transmetimin drejtpërdrejt në pothuajse çdo “cep” të Tokës, duke siguruar reagime të menjëhershme të videos vetëm me një vonesë prej një sekonde. Sipas Ëikipedia, kompania pret që klientët e saj të përfshijnë “qeveritë dhe korporatat e mëdha”. Antenat 5G do të implementojnë një gamë të gjerë antenash spiunazhi 5G në tokë. Përmes fondacionit të saj Bill & Melinda Gates, Gates bleu 5.3 milion aksione të Croën Castle aktualisht me vlerë një miliard dollarë. Croën Castle, kompania e dytë më e madhe e teknologjisë pas Microsoft-it, zotëron një infrastrukturë 5G në të gjitha tregjet kryesore të SH.B.A.-së dhe Evropës. Në SH.B.A. ajo menaxhon dhe merr me qira më shumë se 40,000 kulla qelizore, 65,000 nyje qelizash të vogla të cilat janë infrastruktura qendrore për 5G dhe 75,000 milje rrugë fibrash në të gjitha tregjet kryesore të SHBA të cilat, në vend që të shkojnë në shtëpinë tuaj, t’ju ofrojnë internet të sigurt dhe të shpejtë, u konfiskuan për të lidhur kullat e qelizave 5G.

Sistemi i mbikqyrjes 5 G

Sistemi 5G pothuajse nuk ka asnjë lidhje me përmirësimin e jetës suaj; ka të bëjë me kontrollin e jetës tuaj, marketingun e produkteve dhe mbledhjen e të dhënave tuaja për qëllime të Inteligjencës Artificiale.

Nxjerrja e të dhënave

Big Telecom, Big Data dhe Bill Gates po tërheqin amerikanët dhe qytetarët e tjerë që nuk dyshojnë në shumë vende në një kurth dixhital me reklama televizive milionëshe që pretendojnë se investimi i tyre për 5G prej disa miliardë dollarë ka të bëjë me shpejtësinë e shkarkimit të shpejtë për lojëra video dhe filma. Por 5G pothuajse nuk ka asnjë lidhje me përmirësimin e jetës suaj; ka të bëjë me kontrollin e jetës tuaj, marketingun e produkteve dhe mbledhjen e të dhënave tuaja për qëllime të Inteligjencës Artificiale.

Gates, Elon Musk, Amazon, Facebook dhe Telecom po lançojnë flamurët për Gold Rush të ri, një flotë plot 50,000 satelitë dhe një rrjet prej 2,000,000 antenash dhe kullash qelizore për të hequr të dhënat nga pajisjet e mia të zgjuara. Ky karrem që lëshon rrezatim mikrovalë do të lejojë Big Data / Big Telecom dhe Big Brother të kapin atë që po ndodh brenda dhe jashtë çdo personi në çdo moment të jetës. Portat do të mbledhin, kontrollojnë, porosisin, karakterizojnë, analizojnë dhe shesin miliona terabajt të informacionit personal nga pajisjet inteligjente: të dhëna private shëndetësore, regjistrime mjekësore, zakonet tona të blerjes, përgjigjet tona biometrike dhe të sjelljes ndaj reklamimit, aftësinë e fëmijëve tanë për të mësuar, shprehjet tona dhe bisedat tona të dëgjuara nga Siri, Alexa, Telecom dhe nga mikrofonat e telefonit tuaj të hapur. Inteligjenca artificiale (AI) dhe ju shndërron në një makinë harxhuese të parashikueshme dhe lehtësisht të manipulueshme. Herën tjetër kur blini një pajisje “inteligjente”, mbani mend që pajisja nuk është produkti, por jeni ju.

Mbikëqyrja dhe trans-humanizmi

Kompanitë do të përdorin sistemin e mbikqyrjes 5G të Gates për të shitur produkte dhe për të rritur aftësinë e inteligjencës artificiale. Qeveritë do ta përdorin atë për të lëvizur globin drejt një personifikimi më despotik totalitar, sesa e ka imagjinuar Orëell ndonjëherë. Titans e Silicon Valley si Elon Musk, Peter Thiel dhe inxhinieri kryesor i Google, Ray Kurzëe, flasin me dëshirën e “trans-humanizmit”, proces me të cilin njerëzimi do të bëhet njerëzor, pjesë e makinerisë përmes inxhinierisë gjenetike dhe impiantet kirurgjikale.

Bill Gates po investon shumë për të përshpejtuar këtë realitet të ndryshuar. Ambicia e tij për të na blinduar të gjithëve me çipa të të dhënave të vaksinimit subdermal të injektuar duket se është vetëm një gur në një gjendje mbikëqyrjeje gjithëpërfshirëse.

Shpërblimi i pajtueshmërisë

Microsoft ka patentuar një teknologji të keqe që përdor sensorë të implantuar (mikroçip) për të monitoruar aktivitetin e trupit dhe trurit. Ai do të shpërblejë njerëzit në përputhje me pagesa në kriptovaluta kur kryejnë detyra të caktuara.

Patenta, ËO | 2020 | 060606 ka fituar reputacionin dhe pseudonimin “Rendi Botëror 2020 666.” Microsoft e përshkruan këtë pajisje si një “Crypto Currency System” dhe shpjegon se është “në gjendje” të përdorë të dhënat e aktivitetit të trupit për të nxjerrë bitcoin në përgjigje të pajtueshmërisë me aktivitetet e caktuara.

Njerëzit të cilët pajtohen të instalojnë sensorë ëireless të dëmshëm të Microsoft-it, do të marrin periodikisht udhëzime “të zgjuara” në smartphone të tyre për të parë një reklamë të veçantë, të dëgjojnë një këngë specifike, të ecin nëpër një korridor specifik në dyqan ushqimesh ose të marrin një vaksinë të caktuar. Ky çip do të mbledhë të dhëna nga sensorë të integruar që monitorojnë valët e trurit, rrjedhjen e gjakut dhe reagimet e tjera të trupit. Sistemi do të transferojë cryptomonedha në llogarinë e subjektit pas përfundimit të aktivitetit të caktuar.

Manipulimi dhe kontrolli i mendjes

Ana pozitive është se shpikja distopike e Microsoft pritet të jetë një burim i mirëpritur i të ardhurave për 40% të amerikanëve të papunë për shkak të karantinave periodike COVID, për shkak të veturave elektronike të vetë-drejtimit elektronik të Musk, të cilat gjithashtu bazohen në fillimin e 5G dhe inteligjencë artificiale, përfshirë robotët. A do t’i shesë Gates të dhënat që ne ofrojmë lirshëm kompanive që heqin punën tonë?

Zotërojnë qytete inteligjente

Mirëmbajtja dhe analizimi i të dhënave të mbledhura nga një infrastrukturë 5G kërkojnë kompjuterë të mëdhenj të magazinuara në komplekset kryesore të ruajtjes së të dhënave. Për të ruajtur kontrollin e kësaj infrastrukture, Bill Gates po ndërton “qytetin e tij inteligjent” në Arizona. Sipas KPNX-TV, ai harxhoi 80 milion dollarë në 24.800 hektarë tokë afër Phoenix me qëllimin për ta kthyer atë në një “qytet inteligjent “, ku gjithçka është e ndërlidhur përmes një rrjeti pa tel, duke përfshirë flotat autonome të automjeteve. 80,000 banorët e qytetit të korporatave të Gates do të punojnë kryesisht në qendrat e të dhënave.

Për të konsoliduar kontrollin e tij mbi atë që njerëzit dëgjojnë, mësojnë dhe mendojnë, Gates bleu aksione të Liberty Global, një nga kompanitë më të mëdha ndërkombëtare të televizionit dhe të Internetit, që vepron në 30 vende dhe po rritet./Sot.com.al

The post Robert F Kennedy Jr: Ja si po instalohet rendi i ri botëror nga Bill Gates & CO appeared first on ShqipMedia.

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey