Roma afër ta përfundojë transferimin e Xhakës

Granit Xhaka është gjithnjë e më afër Romës. Sipas “gianlucadimarzio.com”, Granit Xhaka dhe Rui Patricio janë shumë afër që të bëhen lojtarë “Giallorossë”.

Sipas artikullit, Arsenali e ka ulur kërkesën e tyre fillestare prej 25 milionë funtesh dhe tani janë gati të pranojnë një ofertë prej 17.5 milionë eurosh për kartonin e Xhakës.

Sidoqoftë, Roma dëshiron ta reduktojë atë deri në 15 milionë në mënyrë që ta përfundojnë marrëveshjen.Palët janë afruar drejt marrëveshjes dhe arsye për këtë thuhet të jetë dëshira e madhe e Xhakës për tu menaxhuar nga Mourinho dhe për ta veshur fanellën e Romës

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey