Roma po ia merr yllin e madh Interit

Milan merr vendim të papritur për përforcimin e ri

Roma dëshiron ta transferojë yllin e Interit, Matteo Politano pas dëmtimit të Nicolò Zaniolo.

Lojtari 26-vjeçare nga Italia nuk është pjesë e planeve të Antonio Conte dhe është vendosur në tregun e transferimeve në janar, përcjell ORAinfo.

Milan merr vendim të papritur për përforcimin e ri

Ndërsa Milani, Fiorentina dhe Napoli kishin treguar interes, Roma tani është favoritë pasi i afrohej Interit.

Sipas Sky Sport Italia dhe Sportitalia, Politano është parë si zëvendësuesi i parë i zgjedhjes për Zaniolo, i cili do të dalë jashtë për gjashtë muaj pas operacionit në një ACL të lënduar./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey