Roma po ia merr yllin e madh Romës

Anësori i Milanit, Suso është një nga tre lojtarët që Roma po mendon të zëvendësojë të dëmtuarin Nicolo Zaniolo.

Zaniolo pësoi një goditje të tmerrshme të Dielën kur ai la fushën e lotëve gjatë humbjes 2-1 të Giallorossi ndaj Juventusit në Stadio Olimpico, përcjell ORAinfo.

Ai u dërgua në një spital lokal, ku skanimet konfirmuan frikën e tyre më të madhe,shpërtheu ligamentin e tij anësor të kryqëzuar dhe do të humbasë pjesën tjetër të sezonit, plus potencialisht Kampionatin Evropian 2020.

Sipas Nicolo Schira, La Gazzetta dello Sport,Roma dëshiron ta tranaferojë Suson si zëvendësim të tij./ORAinfo/

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey