Ronaldinho jep mendimin e tij për Messin, Neymarin dhe Mbappen

Ronaldinho e di se si është të jesh një lojtar yll në Paris Saint-Germain, edhe pse ai ishte në Parc des Princes gjatë një epoke tjetër.

Braziliani ka marrë pak kohë për të diskutuar mbi sulmuesit aktualë në klub, duke folur për situatat e Lionel Messit, Neymarit dhe Kylian Mbappes.

“Ne që kemi luajtur futboll e dimë se si është kur ndryshon klub, kështu që duhet t’i jepet kohë Messit dhe gjërat do të vijnë natyrshëm”, tha ai për argjentinasin, gjatë një interviste për RMC.

“Gjithçka ndryshon, nga komunikimi te stili i lojës. Ai do të kthehet për të bërë gjëra të mëdha përsëri së shpejti”, tha Ronaldinho.

Legjenda braziliane mendon se Neymar duhet të respektohet gjithashtu dhe ai diskutoi mënyrën se si bashkëkombësi i tij u fishkëllua kohët e fundit nga tifozët.

“Ai është një nga lojtarët më të mirë në botë dhe fiton diçka çdo vit në Paris. Në Brazil, ai është ylli ynë dhe lideri ynë dhe njerëzit duken më të lumtur me të sesa tifozët e PSG -së. Nuk mund të duroj që ata e fishkëllojnë. Njerëzit kanë mendimet e tyre të ndryshme dhe mënyra të ndryshme të të menduarit, por unë nuk përqendrohem në këtë”, tha Ronaldinho për Neymarin.

Duke folur për Kylian Mbappe, Ronaldinho tha se ai i kujton Anelkan.

“Unë e dua atë, ai është i mrekullueshëm. Ai është një lojtar që dëshironi ta shikoni. Ai është i fortë dhe i mirë në driblim dhe i shpejtë. Ai është i ri dhe i kompletuar. Ai më kujton pak Nicolas Anelkan”, u shpreh Ronaldinho.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey