Ronaldo ka zbuluar se transferimi te Manchester City ishte shumë afër

Cristiano Ronaldo ka pranuar se një kalim te Manchester City ishte ‘afër’ në verën e vitit 2021 para ndërhyrjes së Alex Ferguson.

“Epo, sinqerisht, ishte afër. Ata folën shumë dhe Guardiola tha dy javë më parë se ata u përpoqën shumë për të më pasur mua. Por, siç e dini, historia ime është në Mançester Junajtid. Zemra juaj, ju po ndiheni ashtu siç ndiheshit më parë, dhe kjo bëri ndryshimin. Dhe sigurisht, gjithashtu, Sir Alex Ferguson. Ishte një vendim i vetëdijshëm sepse zemra flet me zë të lartë në atë moment”, tha Ronaldo.

Fokusi i Ronaldos është tani në Kupën e Botës, duke shpresuar të shtojë trofeun më të famshëm në futboll në koleksionin e tij. E ardhmja e tij në nivel klubi mbetet e paqartë pasi Manchester United kërkon këshilla ligjore përpara se të përgjigjet në intervistë./21Media

Cristiano Ronaldo ka pranuar se një kalim te Manchester City ishte ‘afër’ në verën e vitit 2021 para ndërhyrjes së Alex Ferguson.

“Epo, sinqerisht, ishte afër. Ata folën shumë dhe Guardiola tha dy javë më parë se ata u përpoqën shumë për të më pasur mua. Por, siç e dini, historia ime është në Mançester Junajtid. Zemra juaj, ju po ndiheni ashtu siç ndiheshit më parë, dhe kjo bëri ndryshimin. Dhe sigurisht, gjithashtu, Sir Alex Ferguson. Ishte një vendim i vetëdijshëm sepse zemra flet me zë të lartë në atë moment”, tha Ronaldo.

Fokusi i Ronaldos është tani në Kupën e Botës, duke shpresuar të shtojë trofeun më të famshëm në futboll në koleksionin e tij. E ardhmja e tij në nivel klubi mbetet e paqartë pasi Manchester United kërkon këshilla ligjore përpara se të përgjigjet në intervistë./21Media

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey