Ronaldon e lanë në stol me idenë se ishte ndeshje e lehtë, United eleminohet nga kupa

Cristiano Ronaldo do të ketë një trofe në pak në listën e tij të objektivave. Manchester United u mposht nga Ëest Ham dhe njëkohësisht u eliminua nga Kupa e Ligës Angleze.

Skuadra e Solskjaer, e cila pa e të panevojshme prezencën e yllit portugez për këtë ndeshje, dështoi të kalonte në 1/8-at e Carabao Cup.

Në Old Trafford triumfuan londinezët që shënuan që në minutën e 9 me anë të Manuel Lanzinit dhe e ruajtën avantazhin deri në fund. Në 1/8 shkon Ëest Ham që tashmë do të përballet me një tjetër gjigant në fazën tjetër sikurse është Manchester City.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey