Rummenigge e konsideron çmenduri fitoren 8-2 ndaj Barçës: Largimi i Messit, autogol i madh

Karl-Heinz Rummenigge ka folur për “AS”, pasi e la postin e tij si CEO i Bayern Munich. Meqë po afron përballja e Champions-it mes katalanasve dhe bavarezëve, ai kujton fitoren e fundit 8-2 të gjigantëve gjermanë:

“Ishte çmenduri. Ne të gjithë menduam se ishim në ëndërr dhe do të zgjoheshim në një moment. Por jo. Unë mendoj se kurrë nuk kam jetuar dhe kurrë nuk do ta përjetoj diçka të tillë përsëri. Ekipi ynë ishte në ekstazë. Ajo ndeshje na ndihmoi të besonim se mund ta fitonim Ligën e Kampionëve me të vërtetë. Ajo që bëri Hansi Flick dhe ekipi ynë në Lisbonë ishte e jashtëzakonshme”.

Tashmë, bavarezët do të sfidojnë përsëri Barcelonën në grupet e Champions-it, por pa Messin në përbërje. Ja si e analizon Rummenigge largimin e yllit argjentinas nga Blaugrana-t dhe La Liga: “Brenda tri vitesh, La Liga ka humbur dy simbolet e saj. Cristiano shkoi te Juventusi dhe tani, Messi te PSG.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey