Selimi ‘godet’ Kurtin: Po i manipulon sërish shqiptarët e Luginës

Zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Selim Selimi, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Kurti me shqiptarët e Luginës së Preshevës.

Selimi thotë se Kurti sikurse në qeverinë e tij të kaluar, edhe tani është duke i manipuluar shqiptarët e Luginës.

Sipas tij, në Qeverinë Kurti 1 u dhanë ndihma që njohën represionin Serb përmes “Narodna Bankës”, dhe se njësoj po veprohet edhe tani.

Shkrimi i plotë nga Selim Selimi:

Sot Kryeministri i Kosovës dha deklaratë për Luginë. Deklarata inepte e Kryeministrit Kurti është një shkel-e-shko mbi ekzistencën e shqiptarëve të Luginës.Në Qeverinë Kurti 1 u dhanë ndihma që njohën represionin Serb përmes “Narodna Bankës”, në Qeverinë Kurti 2, shqiptarët e Luginës manipulohen edhe një herë.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey