Sërish tërmet në rrethinën e Manastirit

Një tjetër tërmet ka ndodhur pasditen e sotme në rrethinën e Manastirit.

Bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 3.1 gradë, me epiqendër 18 km larg Manastirit.

Gjatë ditës së sotme ka pasur sërish tërmete në Lerinë të Greqisë. Qyteti i Manastirit është duke u lëkundur që nga mbrëmë.

Në Lerinë shërbimet janë gati dhe kanë vendosur çadra për çdo tërmet të ri.(INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey