Shembët ndërtesa në këtë vend, një i vdekur, dy gra nxirren të gjalla

Shembja e pallatit në Itali.

Një person ka humbur jetën si pasojë e shembjes së pallatit 4 katësh, mbrëmjen e djeshme në Itali.

Ngjarja e rëndë u regjistruar në via Galileo Galilei në Ravanusa, në provincën e Agrigento dhe shkak i shembjes së ndërtesës ishte shpërthimi i një pjese të tubacionit të gazit të qytetit.

Mësohet se si pasojë një burrë është gjetur i vdekur, ndërsa dy gra janë nxjerrë të gjalla nga rrënojat.

Ndërkohë sipas mediave të huaja 8 persona janë ende të zhdukur, duke përfshirë një grua të re shtatzënë që do të lindte të mërkurën.

Mësohet se 7 prej të zhdukurve janë anëtarë të një familje, pasi ishin të gjithë në ndërtesëkur ndodhi shpërthimi.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey