“Shkundet” Irani, tërmeti godet zonën pranë termocentralit bërthamor

Një tërmet më magnitudë 4.9 të shkallës rihter goditi Iranin sot, pranë uzinës bërthamore të Bushehr.

Sipas mediave të huaja, tërmeti ishte me thellësi 10 kilometra dhe goditi 17 kilometra në jug-juglindje të qytetit Borazjan në 6:49 të mëngjesit.

Ndërkohë, Agjencia shtetërore e lajmeve IRNA tha që tërmeti u ndje në Bushehr, vendi i termocentralit të vetëm bërthamor të vendit.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey