Shkupjani kapet me 400 mijë euro false

Një i ri nga Shkupi ka tentuar të paguajë me para të falsifikuara në Veles dhe në shtëpinë e tij janë gjetur 400.000 dollarë falso.

Falsifikuesi me inicialet M.M nga fundi i kaluar tentoi të kontrabandonte një kartëmonedhë të falsifikuar prej 100 dollarësh.

“Policia kontrolloi një dhomë të përdorur nga i dyshuari dhe gjeti kartëmonedha të dyshimta 396,200 dollarë në prerje nga 100 dollarë,” tha policia.

SPB Veles ka ngritur kallëzim penal kundër 22-vjeçarit MM. nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për kryerjen e veprës penale “falsifikim parash”, njofton MPB.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey