Shkupjani që fitoi mbi 180 mijë euro nga platforma e njohur online (VIDEO)

Një qytetar nga Shkupi që është përfshirë në platformën Bigcommerce ka arritur që të fitoj mbi 180 mijë euro.

Kjo kompani online botërore e quajtur Bigcommerce ka nxitur shumë njerëz në botë të arrijnë fitime ditore, edhe ate nga shtëpia apo puna juaj, duke futur një investim të vogël tuajin.

Disa thonë se është kompani joserioze pa suport, por njerëzit që janë pjesë e saj kanë arritur që të bëjnë para.

Për të krijuar accountin tuaj (llogarinë) dhe fituar edhe juve duke nisur nga shuma të vogla, por edhe të mëdha kliko në këtë link:

https://b911911.com/#/register?referCode=vhgt8d

Hapi i radhës është që të depononi USDT në binance accountin tuaj.

Per te gjithe ata qe deshirojne me bo depozit prej binance bigcommerc+
Këtu video shqip , ne detaje se si duhet te bejme depozit. shikone videon :

Kush është Bigcommerce?

BigCommerce u themelua në vitin 2009 nga Australianët Eddie Machaalani dhe Mitchell Harper si një zhvillues i softuerit të tregtisë elektronike në Sydney, Australi, me seli në Austin, Teksas.
BigCommerce është një platformë shërbimi e-commerce me një model SaaS me një ndalesë. Me fleksibilitetin e SaaS të hapur, përvoja e pamundur e biznesit bëhet realitet. Ai ofron mbështetje për dyqanet e e-commerce të markave të klientëve dhe lidhjet e tyre ndër-kanale me tregjet e njohura në internet, rrjetet sociale dhe sistemet e pikave të shitjes offline, marketingun, shitjet, logjistikën, përpunimin e pagesave dhe shërbimet e këmbimit valutor. BigCommerce do të publikohet më 5 gusht 2020.
BigCommerce ka karakteristika të shkëlqyera të menaxhimit të dyqaneve. Ai ofron një numër të madh mjetesh dhe veçorish, të tilla si promovime, variante të pakufizuara produktesh, opsione për përpunimin e kthimeve, kuponat dhe zbritjet, dhe ofron një sërë shërbimesh për shitësit me pakicë në internet. Kompania raporton se që nga qershori 2020, BigCommerce tani mbështet afërsisht 100,000 dyqane në 120 vende, me shitje që tejkalojnë 17 miliardë dollarë, duke e bërë atë një nga platformat më të mëdha të tregtisë elektronike në botë. Investitorët si American Express e kuptojnë potencialin e BigCommerce dhe tani po mbështesin kompaninë. Në vitin 2019, të ardhurat vjetore ishin 112.1 milionë dollarë amerikanë dhe numri i punonjësve ka arritur në 600.

Historia e Zhvillimit

U takuan në një dhomë bisede në internet në vitin 2003. Një vit pas takimit, Machaalani dhe Harper themeluan kompaninë e tyre të parë Interspire, e cila më vonë u zhvillua në BigCommerce.

Zyra e parë e SHBA u hap në 2009 në Austin, Teksas.
Në korrik 2011, ajo mblodhi 15 milionë dollarë në financimin e Serisë A nga General Catalyst Partners.
Në vitin 2014, kompania zgjeroi operacionet e saj në Bregun Perëndimor, hapi një zyrë në San Francisko dhe rekrutoi njerëz nga PayPal dhe Amazon.
Në vitin 2015, BigCommerce bleu Zing, një startup softuerësh për arka dhe inventar.
Në vitin 2015, Brent Bellm pasoi Machaalani dhe Harper si CEO në 2015 si Shefi Operativ i HomeAway.
Në vitin 2016, ajo bashkëpunoi me Amazon për t’u ofruar shitësve të saj aftësinë për të sinkronizuar inventarin në dy kanale.
Në vitin 2019, kompania hapi platformën e saj të tregtisë elektronike për tregtarët amerikanë CBD dhe kanabis që operojnë ligjërisht.
Në vitin 2019, të ardhurat e BigCommerce u rritën në 112.1 milion dollarë, një rritje prej afërsisht 22% nga 91.9 milion dollarë në 2018.
Në tremujorin e parë të 2020, të ardhurat e BigCommerce u rritën në 33.2 milionë dollarë amerikanë, një rritje prej afërsisht 30% nga 25.6 milionë dollarë amerikanë në tremujorin e parë të 2019.

Në korrik 2020, BigCommerce aplikoi për një IPO.
Do të renditet në NASDAQ më 5 gusht 2020.
Në gusht 2020, BigCommerce dhe Facebook krijuan një aleancë për të ofruar shërbime arka për tregtarët amerikanë në Instagram. Çmimi i aksioneve është rritur me 333% që nga oferta publike fillestare pas bashkëpunimit të fundit.

Në shtator 2020, Big Commerce Payments u lançua për të ndihmuar tregtarët të përdorin partneritetin e ri unik midis BigCommerce® dhe Intuit® QuickBooks® për të sinkronizuar në mënyrë efektive pagesat në internet.
Seria MarTech 2020 – IDC MarketScape e ka vlerësuar BigCommerce si një lider në fushën e tregtisë dixhitale B2C. Paguesi, ShipBob, mori 68 milionë dollarë në financimin e Serisë D.
Tetor 2020 PRWeb — Platforma e përvojës së arkëtimit të Bolt u emërua Partner Elite i BigCommerce. Guidance feston fitimin e Çmimit të Partnerit BigCommerce 2020.
Në vitin 2021 Paradigma B2B e kombinuar me versionet e tregut të mesëm dhe të ndërmarrjes fitoi gjithsej 16 medalje
Në janar 2021, zgjidhjet softuerike të personalizuara të JBS do t’i bashkohen programit të partnerit BigCommerce si një partner i certifikuar i BigCommerce.
Në korrik 2021, transaksioni BigCommerce i Amazon u pa si një “sinjal i rëndësishëm” i ambicieve më të gjera të transportit të gjigantit të teknologjisë. BigCommerce bleu Feedonomics për 145 milionë dollarë për të menaxhuar të dhënat e reklamave të shitësit.

Si funksionon dhe çka është Bigcommerce?

BC (Bigcommerce) Bigcommerce ofron softuer si shërbim për shitësit me pakicë. Platforma e kompanisë përfshin krijimin e dyqaneve në internet, optimizimin e motorëve të kërkimit, hostimin, marketingun dhe sigurinë nga bizneset e vogla në ndërmarrjet e mëdha.

Nga ana e agjentit, ne ndihmojmë BC të ndihmojë tregtarët që të bëjnë të dhënat e blerjeve çdo ditë.

Në qershor 2020, BC kishte shërbyer më shumë se 60,000 dyqane online, përdoruesit janë shpërndarë në deri në 120 vende. Ndërsa numri i tregtarëve vazhdon të rritet, mallrat e çdo tregtari kanë nevojë për të dhëna, në mënyrë që sasia e detyrave të porosisë të rritet.

Kërkesat për porosi ditore të BC janë më shumë se njëqind mijë nevoja, prandaj BC krijoi një plan marketingu në tre nivele për të rekrutuar më shumë agjentë për të zgjidhur nevojat e porosisë.

Çdo tregtar duhet të paguajë tarifat e “qirasë” në internet dhe BC përdor disa nga tarifat “qira”, për të krijuar një grup komisionesh për të paguar komisionin e agjentit tonë. e gjithë norma e paguar ka qenë në përqindje e llogaritur nga aktuari financiar.

Deri më tani, BC (platforma Agent) ka më shumë se dy vjet në biznes dhe ka marrë një njohje të tillë edhe nga BC Agent.

Qëllimi përfundimtar i BC janë duke u bërë një nga dhjetë platformat më të mira të tregtisë elektronike në botë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey