Jeta

17 gjëra që çdo vajzë i bën fshehurazi në dhomën e gjumit

Kur një vajzë e ka dhomën të gjithë për vete, është gati të bëjë gjithçka në të dhe në fund mos ta pranojë fare. Më poshtë gjeni 17 gjëra që çdo vajzë i bën fshehurazi në dhomën e gjumit. 1. Hedh diçka mbi tapet dhe e mbulon me këmbë, me shpresën se do të zhduket si me magji. 2. Harron t’i çosh në kuzhinë dhe në fund të javës ke në dhomë një koleksion pjatash, filxhanësh e gotash. 3. Zhgërryhesh nëpër çarçafë duke parë filma gjithë ditën mes thërrimeve të biskotave dhe patatinave të hedhura mbi çarçafë. 4. Rrethohesh nga pirgje me rroba të hedhura sa andej këtej, por që nuk janë mjaftueshëm të pista sa për t’u futur në lavatriçe por as mjaftueshëm të pastra sa për t’u veshur sërish ose për t’u palosur në dollap. Mirë janë aty në karrige. 5. Lëshon mbi krevat peshqirin e lagur pas dushit, pastaj vishesh e del pa e çuar në banjë. Kështu, në darkë fle mbi çarçafë të lagur. 6. Njollos çarçafët me krempudër por nuk të duket ndonjë njollë kaq tragjike sa për të vendosur të tjerë. Në d..

Read More »

Bëj seks me kolegen e punës e cila është e fejuar, por ajo tani …

Unë kam pasur marrëdhënie seksuale me një kolege të re në punë. Por për tmerrin tim ajo më ka thënë se ajo po planifikon të ndahet nga fejuari i saj për të qenë me mua. E vërteta është se nuk më pëlqen kjo gjë. Jemi të dy 22 vjeç, nisa me flas me të kur ajo erdhi të punoj tek ne. Unë e pashë që ajo po më shikonte dhe pranova që të luaja së bashku me të. Mendoj se isha kënaqur që ajo zgjodhi të bisedonte me mua. Një dit unë sugjerova që ta kalonim së bashku pauzën. Biseduam aq shumë sa duhej të nxitonim për t’u kthyer në punë në kohë. Të qenit bashkë gjatë pauzës u bë një gjë e rregullt dhe pastaj një ditë unë sugjerova që ajo të vijë në shtëpinë time në mbrëmje, sepse kishim aq shumë për të folur me njëri-tjetrin. Unë ende jetoj me prindërit e mi, por ata ishin pushim në atë kohë. Një pije e ulur së bashku në divan çoi në një puthje dhe kjo çoi në më shumë. Kur unë sugjerova të shkojmë lart, ajo ra dakord. Seksi ishte i mrekullueshëm. Unë isha ndarë nga e dashura ime e mëparsh..

Read More »

Horoskopi ditor, e diel 17 Qershor 2018

Ky është horoskopi për ditën e diel, 17 qershor 2018 . Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Këtë të diel do të rrethoheni nga një ambjent i ngrohtë për juve. Do merreni vesh më së miri me partnerin dhe gjithçka do shkojë për mrekulli. Beqarët nuk duhet në asnjë mënyrë të refuzojnë ftesat qe do ju bëhen sepse kanë për të humbur mundësi shumë të mira. Në planin financiar do dini si ti menaxhoni të ardhurat. Demi Do i jepni më shumë prioritet se kurrë jetës suaj në çift gjatë kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin do fillojë të përmirësohet. Komunikimi do mbizotërojë gjatë gjithë kohës. Beqarët nuk duhet të krijojnë shumë iluzione në jetën e tyre sentimentale sepse do zhgënjehen. Financat do jenë të shkëlqyera Binjakët Planetët do e mbrojnë gjatë gjithë kohës jetën tuaj në çift gjate kësaj dite dhe do ju afrojnë më shumë me njeri-tjetrin. Beqarët do gjenden që në orët e para të mëngjesit përpara disa zgjedh..

Read More »

VIDEO/ Qeshni me lot! Kur macja pi ‘drogë’ as qeni nuk guxon t’i dalë para

Video e mëposhtme ka pushtuar rrjetin, dhe protagonistë janë bërë 1 qen dhe një mace. Ndryshe nga sa jemi mësuar, ku qeni është kafsha dominonte, këtë herë gjithçka është ndryshe. Siç shihet edhe në video macja e inatosur i sulet qenit, i cili shpëton vetëm pas ndërhyrjes së të zotit. Shiheni dhe qeshni… © SYRI.net

Read More »

Përse flemë? Ja si përgjigjen shkencëtarët

Ajo çka tashmë dihet me siguri, është fakti që gjumi luan një rol parësor dhe të domosdoshëm në jetën tonë dhe na shërben për të pasur marrëdhënie më të mira me botën e jashtme. Pyetja përse flemë, ka intriguar gjithmonë shkencëtarët, të cilët janë thelluar hap pas hapi ndërsa eksperimentet e shumta nxjerrin në pah rëndësinë e jashtëzakonshme që kanë për mirëqenien dhe vetë jetën tonë, orët e errësirës së natës. Por, çfarë ndodh kur ne jemi në gjumë? Për t’iu përgjigjur kësaj pyetjeje ka disa teori. Gjatë gjumit, truri ynë përjeton dhe përpunon të gjitha përvojat e ditës. i çmonton, i kategorizon dhe i vendos ato në zona të ndryshme të tij. Dhe aty qëndrojnë në formën e kujtimeve. Ky lloj spastrimi është ajo ndjesi që në mëngjes e quajmë “çlodhje”, apo “mendje të lehtë”. “Gjumi është një magji më vete”, thotë professor Robert Stickgold, që konsiderohet si një nga pionierët e studimeve në këtë fushë. Ai tregon se organizmi ynë i të menduarit, gjatë natës, nuk kufizohet vetëm në ve..

Read More »

FOTO/ Gjeniu shqiptar që po mahnit një Itali të tërë

Ende nuk i ka bërë 18 vjeç, por ai ka arritur të shkëlqejë në Itali falë rezultateve të larta në mësime. Nxënësit shqiptarë që shkëlqejnë në shkollat e huaja jashtë vendit janë krenari jo vetëm për familjen e tyre, por edhe Shqipërinë. Robert Kici është nxënësi nga Shkodra që po mahnit italianët, aq sa këto të fundit e kanë cilësuar si supergjeni. Djali shkodran studion në Institutin Teknik për Turizmin ‘Marco Polo’. Për të ka shkruar edhe gazeta më prestigjioze në Firence ‘La Nazione-Firence’. Në artikullin për djalin shkodran media italiane shkruan se ai është vlerësuar me nota maksimale në të gjitha lëndët. ‘Nuk jam një tip shumë atletik,-pranon Roberti për gazetën italiane, teksa shton-në një farë mënyre e prisja, por të shikosh të gjitha këto nota të mira e zeza mbi të bardhë ma ka mbushur zemrën me gëzim’. Ai thotë se ende po e mendon se për çfarë do të studiojë në universitet. Shkodrani thotë se studion 4-5 orë në ditë. Superstudenti, siç e quan gazeta italiane, ka mbaru..

Read More »

Nëse seksi nuk funksionon, elimino 5 armiqtë e…

Në marrëdhënien mes një çifti mund të ndodhë që dëshira seksuale të zbehet. Megjithatë, për të mirën e jetës sëbashku është mirë të shmanget harresa për një kohë të gjatë e kënaqësive erotike. Jepuni hapësirë mbi të gjitha marrëdhënieve intime me partnerin tuaj, me gjeste të vogla që mund të kthehen në kënaqësi. Të rizbuloni lidhjen me njëri-tjetrin është një çështje e të dëgjuarit, e dëshirës për të qenë bashkë. Në këtë aspekt, sot do t’ju tregojmë armiqtë që vrasin dëshirën. 5 – Dembelizmi i bën keq dashurisë – Sipas një studimi, aktiviteti fizik i moderuar ndihmon dëshirën. Të ndiheni mirë në trupin tuaj dhe të keni një partner në gjendje të ndjehet në harmoni në një nivel psikofizik, ndihmon për një performancë më dinamike dhe të lumtur. Lehtësia e trupit korrespondon me lehtësinë mendore. Të trajtoni trupin tuaj me dashuri, pa objektiva të pamundur, do t’ju ndihmojë të gjeni qetësinë dhe lumturinë: emocionin e një vitaliteti pafund. 4 – Zemërimi dhe stresi jashtë shtratit – N..

Read More »

“Nëse beson në Zot, të shtohet jeta!” Studimi i lë të gjithë pa fjalë

Shkencëtarët kanë zbuluar një lidhje mes jetëgjatësisë dhe besimit fetar. Personat që shkojnë në xhami ose kishë duket se jetojnë rreth 4 vite me shumë se ateistët, të paktën sipas një analize që iu është bërë 1000 lajmërimeve për vdekje të shpërndara në të gjithë Amerikën. Shkencëtarët thonë se kjo lidhje ekziston për disa arsye: E para sepse besimtarët zakonisht angazhohen në aktivitete sociale gjatë gjithë jetës së tyre ,një faktor ky që lidhjet me jetëgjatësinë. Përveç socializmit mund të kontribuojnë edhe elemente të tjera të besimit fetar, si konsumimi i ulët i alkoolit, Autorja kryesore e studimit, Laura Vallace shprehet se ka edhe shumë shumë përfitime të tjera besimit fetar, të cilat nuk mund të shpjegohen. Ndërsa dr. Baldëin Way, profesor ne Universitetin Shtetëror i Ohajos dhe bashkautor i këtij studimit shprehet se këto gjetje mund të duken si gjepura për ateistët, por ka të vërteta që nuk mund t’i injorojmë. Ai deklaron se: Studimi siguron të dhëna bindëse që ka një ..

Read More »

KUJDES! PAMJE TË RËNDA/ Çajnë barkun e pitonit, banorët gjejnë trupin e gruas, nënë e dy fëmijëve

Nuk kanë asnjë ndryshim nga një film horror pamjet e publikuara në internet të nënës së dy fëmijëve, e cila u gjet brenda barkut të një pitoni 8 metra të gjatë. Banorët e zonës në Sulawesi të Indonezisë u tmerruan kur, pasi çanë barkun e gjarprit gjigant, gjetën trupin e 54-vjeçares, Wa Tiba. Sipas asaj që shkruan DailyMail, nëna e dy fëmijë ishte parë për herë të fundit duke ujitur bahçen në shtëpinë e saj mbrëmjen e së enjtes. Por kur nuk mundën ta gjenin gjëkundi, dy djemtë e saj u shqetësuan dhe nisën ta kërkonin. Pas pak kohësh ata gjetën sandalet e saj, ndërsa rreth 30 metra më tutje, fëmijët zbuluan gjarprin gjigant me barkun e fryrë. Të tmerruar për atë që dyshonin se mund t’i kishte ndodhur nënës së tyre, fëmijët telefonuan policinë. Me qindra banorë u mblodhën në fshatin e largët Mabolu. Ata e vranë fillimisht pitonin dhe më pas e hapën, duke gjetur trupin e pajetë të gruas. Banorët e përshkruan të gjithë këtë ngjarje si tronditëse. “Është si një film horror. Njerëzit ja..

Read More »

Lajm i keq për ata që mezi po presin të shkojnë në plazh

Edhe përgjatë ditës së nesërme, moti në vendin tonë do të jetë i vranët si dhe do të shoqërohet me reshje shiu në të gjithë territorin. Ndërkohë që edhe në 3 ditët e para të javës moti nuk do të jetë i favorshëm për plazh, pasi në të gjithë territorin do të ketë vranësira të shoqëruara me reshje shiu, por temperaturat do të kenë një rritje të lehtë në të dy ekstremet. Ndërsa pritet që nga dita e enjte e në vazhdim të kemi mot të kthjellët.

Read More »

Truri me orë numëron sekondat mbrapsht për të rënë në gjumë

Shkencëtarët mund të kenë zbuluar se çfarë ndodh në tru kur bie në gjumë, ndërkohë që vazhdon të mbetet mister pse njerëzit kanë nevojë të flenë dhe mënyrën se si vjen deri te gjumi. Studiuesit në Universitetin e Teksasit Jugperëndimor kanë gjetur se është një koleksion i proteinave të caktuara në tru që nxisin dëshirën tonë për të rënë në gjumë. Ky kuptim i ri mund të ofrojë një objektiv të ri për ilaçe për të trajtuar pagjumësinë dhe çrregullime të tjera të gjumit. “Ndonëse gjumi ekziston te të gjitha kafshët, pse kemi nevojë për gjumë dhe se si gjumi është i rregulluar, mbetet një mister. Ne filluam të hetojmë molekulat që rregullojnë nevojën e gjumit ose presionin e gjumit, “shpjegon autori i studimit të lartë Qinghua Liu. Shenjat se është koha për gjumë janë të pranishme te të gjitha speciet: qepallat dhe koka e rënduar ndërkohë që muskujt relaksohen dhe përgatiten për pushim. -Ritmet cirkadike – ora e brendshme e trupit, e cila diktohet nga luhatjet hormonale dhe rregullon ora..

Read More »

Vitamina D ul rrezikun nga kanceri

Nivelet e larta të vitaminës D zvogëlon rrezikun e kancerit kolorektal me 31%, ka gjetur një studim i ri ndërkombëtar. Vitamina e gjetur në peshqit me yndyrë dhe dritën e diellit forcon rezistencën ndaj tumoreve të stomakut duke bllokuar një portë të zakonshme përmes të cilës kalojnë qelizat e kancerit dhe është më mbrojtëse për gratë. Raporti i Shkollës së Shëndetit Publik të Harvardit TH Chan, hedh peshë mbi një teori të dyshuar për një kohë të gjatë, e cila deri më tash nuk është provuar. Ajo gjithashtu sugjeron se sasia ideale e vitaminës D që duhet të kemi në trup mund të jetë më e lartë se udhëzimet aktuale sugjerojnë. Ky studim është një tjetër përkujtim për t’i dhënë përparësi ngarkesës së vitaminës D, pasi që rreth tre të katërtat e amerikanëve dhe një e pesta e britanikëve kanë mangësi. Ndërsa vitamina është e vështirë për t’u gjetur në ushqimet natyrore, ekspertët paralajmërojnë për të shqyrtuar shtesat që mund të mos kenë qenë testuar rigorozisht. “Në të kaluarën, dal..

Read More »

Kjo vogëlushe 8 vjeçe luan në bateri Led Zeppelin, ndoshta më mirë se vetë ata/video

Yoyoka Soma është një vajzë japoneze me një pasion për muzikën. Ajo luan bateri në grupin e familjes. Në këtë video, e cila u bë virale në internet, vajza e vogël që ka vetëm tetë vjet luan me mjeshtëri “Times Good times bad” një nga këngët më të vështira nga Led Zeppelin, një këngë e kompozuar nga grupi britanik 50 vjet më parë. Vogëlushja në këtë performancë mund të sfidojë edhe vetë John Bonham, bateristin e grupit të famshem rock.

Read More »

Nëse seksi nuk funksionon, elimino 5 armiqtë e dëshirës (Foto)

Në marrëdhënien mes një çifti mund të ndodhë që dëshira seksuale të zbehet. Megjithatë, për të mirën e jetës sëbashku është mirë të shmanget harresa për një kohë të gjatë e kënaqësive erotike. Jepuni hapësirë mbi të gjitha marrëdhënieve intime me partnerin tuaj, me gjeste të vogla që mund të kthehen në kënaqësi. Të rizbuloni lidhjen me njëri-tjetrin është një çështje e të dëgjuarit, e dëshirës për të qenë bashkë. Në këtë aspekt, sot do t’ju tregojmë armiqtë që vrasin dëshirën. 5 – Dembelizmi i bën keq dashurisë – Sipas një studimi, aktiviteti fizik i moderuar ndihmon dëshirën. Të ndiheni mirë në trupin tuaj dhe të keni një partner në gjendje të ndjehet në harmoni në një nivel psikofizik, ndihmon për një performancë më dinamike dhe të lumtur. Lehtësia e trupit korrespondon me lehtësinë mendore. Të trajtoni trupin tuaj me dashuri, pa objektiva të pamundur, do t’ju ndihmojë të gjeni qetësinë dhe lumturinë: emocionin e një vitaliteti pafund. 4 – Zemërimi dhe stresi jashtë shtratit – N..

Read More »