Kurioz

100 mijë euro rrogë në Tv Klan? Moderatorja sqaron deklaratën

Kanë kaluar vetëm pak orë që ka nga qarkullimi lajmit se moderatorja Arjola Shehu paguhej rreth 100 mijë euro në vit në Tv Klan.Arjola është ndjerë e detyruar të reagojë publikisht dhe të tregojë se si qëndron e vërteta.Sipas saj, deklaratë është thjeshtë një keqkuptim dhe se video ku ajo s

Read More »

Allegri ka kushte për Arsenalin

Massimiliano Allegri ka rënë dakord për të marrë drejtimin e Arsenalit.Trajneri aktual i Juventusit u ka vendosur disa kushte drejtuesve të klubit londinez. Allegri ka kërkuar 200 milionë sterlina rreth 230 milionë euro për merkaton pasi dëshiron të transferojë në Emirates Stadium, 5 lojtarë të

Read More »

20 milionë lekë tepër, zbardhet vendimi për gjyqtarin e shkarkuar të Apelit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka zbardhur vendimin për shkarkimin e gjyqtarit të Apelit të Durrësit, Besim Trezhnjeva.Ky i fundit ishte edhe kandidat për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit dhe pati përparësi në procesin e vetingut.Sipas vendimit të KPK-së, gjyqtari Trezhnjeva ka bërë dekla

Read More »

Newcaslte kalon në avantazh ndaj Chelseat (VIDEO)

Newcastle ka kaluar në avantazh ndaj Chelseat në "St. James Park".Ai që ka shënuar golin është Gayle në minutën e 23'-të.Ndeshja po zhvillohet dhe Chelsea duhet te zgjohet shpejtë nëse duan të fitojnë ndeshjen. /albeu.com/

Read More »

Jonida Maliqi për Oni Pustinën: Më la në baltë!

Jonida Maliqi ka publikuar këngën e saj më të re, si një përgjigje për divorcin e bujshëm.Këngëtarja ndër të tjera ka rrëfyer edhe pse zgjodhi Onin si model në klipin e saj.?Oni ka familjen e tij detyrimet e tij. Para 3 vitesh me këngën ?Jam bërë si ti? kisha bërë plan që protagonist të isht

Read More »

BE përshëndet arrestin e Tahirit: Hap i madh për drejtësinë!

Bashkimi Evropian ka përgëzuar punën e autoriteteve të zbatimit të ligjit në Shqipëri dhe zhvillimet e fundit pozitive lidhur me hetimin e rasteve të krimit të organizuar dhe korrupsionit.Por pa përmendur emrin e ish-Ministrit Tahiri i cili prej së shtunës është në "arrest shtëpie".BE në de

Read More »

Liverpool në epërsi ndaj Brightonit (VIDEO)

Liverpool ka kaluar në epërsi ndaj Brightonit në "Anfield Road".Ai që ka shënuar për Redsat është i përhershmi, Mohamed Salah në minutën e 26'-të.Ndeshja po zhvillohet dhe është minta e 30'-të. /albeu.com/

Read More »

5 arsyet pse duhet të pini një lugë çaj uthull molle para se të flini gjumë

Do të ishte e kotë t'ju pyesnim në qoftë se e njihni uthullën e mollës pasi kemi folur aq shumë për të dhe e kemi sjellë vazhdimisht nëpër artikujt tanë.E pasur me kalcium, magnez, potas, fluor, hekur, fosfor, vitamina A, B1, B2, B6, C dhe E,acid acetik, pektinë, beta-karoten etj, pa diskutim k

Read More »

Pse sëmundjet e mishrave të dhëmbëve janë të rrezikshme

Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë.Këto sëmundje mund të jenë nga një inflamacion i thjeshtë i mishit të dhëmbëve deri te sëmundje shumë serioze që rezultojnë me ndryshime të mëdha në indin e butë dhe në ashtin që e rrethon dhëmbin.Sëmundjet e

Read More »

Dieta më e mirë e stinës është ajo e qershive

Të varfëra në yndyrna, të pasura në ujë, qershitë përfaqësojnë një ushqim që ndikon në rënien në peshë (ndryshe nga çfarë kishim ditur deri sot).Jo vetëm kaq; ato ndihmojnë enët e gjakut dhe përmirësojnë nivelet e kolesterolit. Pra, për momentin, meqë jemi në stinën e tyre, shfrytëzoni kohën e

Read More »

Të martën në gjykatë, çfarë do të vendoset për Saimir Tahirin

Samir Tahiri pritet të dalë të martën para Gjykatës së Krimeve të Rënda ku do të njihet me masën e sigurisë.Dje gjykata vendosi masën e sigurisë arrest shtëpie për ish-ministrin Saimir Tahirin.Gjatë seancës mësohet që ai do të përballet me disa nga provat e prokurorisë si dhe do të ketë një

Read More »

Një studim i ri zbulon shkakun e thinjave, nuk është ajo që të gjithë kemi besuar

Ndryshe nga ajo që besojnë të gjithë, thinjat nuk shkaktohen nga situata të ndryshme stresi apo të qenit prindër të fëmijëve adoleshentë. Një studim i ri, i kryer nga Universiteti i Teksasit, ?Medical Center? ka zbuluar se janë dy proteina esenciale të rritjes së flokëve dhe pigmentit të tyre. Cila

Read More »

Deklarata e guximshme e Elenit: Mblidhnim gjëra koshave të plehrave

Eleni Foureira ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave së fundmi jo vetëm për pjesëmarrjen e saj në Eurovision, por edhe për origjinën e saj shqiptare, për të cilën shpesh e kanë paragjykuar.Në një intervistë 31-vjeçarja ka treguar vështirësitë që ka kaluar kur bashkë me familjen emigruan në G

Read More »