Kurioz

Arrest shtëpie për Tahirin, flet avokati i ish-ministrit

Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia ka reaguar për median pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda.Ai ka theksuar se për tahirin nuk ka prova të reja.?Prokuroria nuk ka asnjë provë të re ndaj Saimir Tahirit. Arrestin shtëpiak do ta ankimoj në apel?. Kështu është shprehur Maks Haxhia, a

Read More »

Gattuso kritikon Silvan: Fillo të përmirësohesh

Trajneri i Milan Gennaro Gattuso paralajmëron Andre Silvan që të përmirësohet shumë.Portugezi është vetëm 22 vjeç, por sezoni debutues në Serie A nuk ka shkuar ashtu siç mendohej, teksa ai ka shënuar vetëm 10 gola në 39 ndeshje kompetitive.?Andre Silva ka teknikë të madhe dhe talent, por tan

Read More »

Gjykata merr masën “arrest shtëpie” për Tahirin

Më në fund është marrë vendimi për Tahirin.Gjykata ka vendosur masën e sigurisë ?arrest shtëpie? për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.Ndërkohë bëhet me dije se prokuroria ka kërkuar burg pa afat.Tahiri tashmë prej muajash është në hetim për akuzat për trafik droge , dhe lidhjet m

Read More »

“Arrest shtëpie”, provat e reja kundër Tahirit

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë ?arrest shtëpie? për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.Ndërkohë bëhet me dije se prokuroria ka kërkuar burg pa afat.Tahiri tashmë prej muajsh është në hetim për akuzat për trafik droge, dhe lidhjet me kushërinjtë e tij, Habilajt.Mësohet se proku

Read More »

Ronaldo Nazario sot do të ishte lojtari më i shtrenjtë i të gjitha kohërave

Sipas një studim i ri i Play Ratings ka zbuluar se, nëse e konsiderojmë monedhën e luhatshme, transferimi i Ronaldos për një shumë të majme parash nga Barcelona në Inter do të vlente hiç më pak se 433 milionë euro në tregun e sotëm.Pas një sezoni të jashtëzakonshëm në Barcelonë, ku shënoi 47 go

Read More »

Tahiri në arrest shtëpie, Berisha ironizon hapur Ramën

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për ti dhënë Tahirit masën :arrest shtëpie".Berisha shkruan në Facebook se kjo është noterizimi i marrëveshjen se Ramës me Tahirin.Reagim i BerishësKryegjykatesi Rama noterizon marreveshjen me Tahirin!N

Read More »

Madhështore: Dy ushtritë shqiptare ushtrojnë së bashku (FOTO LAJM)

Ka përfunduar dje me suksese Ushtrimi fushor ndërkombëtar ?Shqiponja6? i organizuar nga Forca e Sigurisë së Kosovës ku pjesëmarrës ishin edhe ushtritë e pesë shteteve tjera.Ky ushtrim është mbajtur në Kastriot, Batllavë dhe Koliq. Në Ushtrimin Fushor Ndërkombëtarë ?Shqiponja 6? morën pjesë me n

Read More »

Çështja e emrit të Maqedonisë, Tsipras dhe Zaev do takohen në Sofje

Lajmi më i rëndësishëm që ka dalë pas takimit prej gjashtë orësh të dy ministrave të Jashtëm të Greqisë dhe ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë, në prezencën edhe të negociatorit të posaçëm të OKB, Mathiu Nimetz, ka qenë se në samitin e lartë të BE-së në 17 maj në Sofje do të takohen dy kryemini

Read More »

Neymar u thotë shokëve të skuadrës se nuk do të kthehet tek PSG pas Botërorit

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar u ka thënë bashkëlojtarëve se nuk do të rikthehet në klub pas Kupës së Botës.Braziliani i cili nuk ka luajtur që prej shkurtit për shkak të lëndimit në nyje të këmbës së djathtë, lidhet ngushtë me një largim nga PSG-ja, me destinacionin e tij të ardhshëm, Real

Read More »

?Arrest shtëpie?, provat e reja kundër Tahirit

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë ?arrest shtëpie? për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.Ndërkohë bëhet me dije se prokuroria ka kërkuar burg pa afat.Tahiri tashmë prej muajsh është në hetim për akuzat për trafik droge, dhe lidhjet me kushërinjtë e tij, Habilajt.Mësohet se proku

Read More »

?Paqja? politike nuk ndikon punën e NORAD

Shumë ka ndryshuar në gadishullin korean në pak muaj. Kërcënimet për zjarr dhe furi tashmë janë zëvendësuar nga shtrëngimi i duarve dhe optimizmi.Megjithatë, pavarësisht risive, për organizatën ushtarake që monitoron kërcënimet ndaj Amerikës së Veriut, situata është ajo e një viti më parë. Koman

Read More »

E mbrojti për muaj me rradhë, reagon Rama pas vendimit për Tahirin

Gjyakata ka marrë masën "arrest shtëpië" për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.Për këtë ka ardhur edhe reagimi i parë i Ramës.Kryeministri ka reaguar me pak fjalë pas masës së Gjykatës së Krimeve të Rënda ?arrest shtëpie? për Saimir Tahirin.Në një reagimi në Facebook, Rama shkrua

Read More »

Prokurorët në shtëpinë e Tahirit, momentet e tensionit për ish-ministrin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën ?arrest shtëpie? për ish-ministrin.Ka qenë vetë Prokuroria që nëpërmjet një njoftimi për median ka bërë të ditur lajmin.Pasditen e sotme në shtëpinë e Tahirit te ?Kodra e Diellit? kanë shkuar dy prokurorë, ndërsa Tahiri ka qenë nën shoqërimin e avoka

Read More »

Robert Lewandowski shpallet golashënuesi më i mirë në Bundesligë

Robert Lewandowski ka fituar çmimin si golashënuesi më i mirë i sezonit në Bundesligë.Sulmuesi polak i Bayern të Munich shënoi 29 gola këtë sezon futbollistik me skuadrën bavareze.Ai ndiqej nga Petersen i Freiburgut me 15 realizime. /albeu.com/

Read More »