Kurioz

Në prag të finales, Bushpepa befasohet me një mesazh mbështetës (FOTO LAJM)

Bushpepa interpretoi para publikut në Lisbonë këngën ?Mall?, të cilën e ka kompozuar dhe shkruar vet.Kënga është kënduar në gjuhën shqipe, teksa ka bërë për vete shikuesit dhe të pranishmit.Interpretimi i Eugentit u cilësua si korrekt dhe këngëtari arriti të shpalosë vlerat e tij të vërtet

Read More »

Policia ia shkatërroi sot grupin: Kush ësht Met Kanani, trafikanti i kapur me bujë në Turqi

Policia shqiptare kreu një operacion të madh sot duke arrestuar 19 persona.Mësohet se personat e arrestuar janë pjesë e grupit të trafikantit të njohur shqiptar Met Kanani, i cili u arrestua disa javë më parë në Turqi.Met Kanani u kap në Izmir të Turqisë pasi kishte zbarkuar me 1.1 ton drog

Read More »

Chelsea i gatshëm të heqë dorë nga lojtari më i mirë i vitit për Asensios

Marco Asensio është një ëndërr e kaherdhme e Roman Abramovich, i cili është i gatshëm të bëjë gjithçka për të nënshkruar me të.Sipas Don Balon, rusi do t?i ofrojë Real Madridit edhe N'Golo Kanten. Marco Asensio shqetësohet nga interesimet në merkatosi Neymar, Salah dhe Hazard që mund ta ulin në

Read More »

Pele shpreh zhgënjimin pas dëmtimit të Alvesit që humbi Botërorin

Pele ka reaguar i mërzitur për dëmtimin e Dani Alvesin që do ta humbasë Kupën e Botës pas një dëmtimi të ligamenteve e që do t?i duhet t?i operojë.Ai pritet të jetë jashtë fushës së paku 6 muaj.?Jam shumë i zhgënjyer që po e dëgjoj këtë?, shkroi 77 vjeçari në Twitter. ?Futbollistët e urrej

Read More »

Noizy tregon ndryshimin marramendës në jetën e tij (FOTO LAJM)

Ai është një nga reperët më të përfolur në media. Noizy është lakuar gjatë për shpenzimet e tij marramendës, makinat luksoze dhe këngët e tij.Dje ai duket se është bërë disi nostalgjik duke publikuar foto në vitin 2008, ku dukej një djalë I thjeshtë që bënte foto në rrugët e Tiranë.Më pas

Read More »

Gruevski planifikon rikthimin në pushtet, ky shtet i BE-së e mbështet

Në emisionin e djeshëm ?Uredniçki brifing? gazetari i portalit NovaTV, Borjan Jovanovski, ka folur rreth gjendjes mediatike në vend dhe lirinë e gazetarëve.Ai njoftoi se ka kryer një hulumtim në të cilin ka arritur në konstatime se ish-kryeministri Nikolla Gruevski përmes kompanive hungareze ka

Read More »

Madrilenët ta harrojnë Neymarin, braziliani ka një premtim për PSG-në (FOTO LAJM)

Neymar rpej kohësh ka qenë i lidhur me një kalim tek Real Madrid.Madje të përditshmet madilene Marca dhe AS kanë raportuar se braziliani së fundmi ishte takuar 2 herë me drejtuesit e Realit në Brazil gjatë kohës kur ai po rekuperohej. Kaq ka mjaftuar që të gjithë të flasin dhe të besojnë se ai

Read More »

“Jahja Kemal është 100% brend i Maqedonisë, ambasadorja turke në Maqedoni po shpif”

"Ejani, që të luftojmë kundër kësaj organizate teroriste, në mënyrë të thjeshtë edhe atë që të mos mbetet vetëm në nivel deklarativ', kështu ka deklaruar ambasadorja turke në Maqedoni, Tulin Erkal Kara prindërve të nxënësve në kolegjin privat Jahja Kemal në mbarë Maqedoninë."Ejani gjithë së bash

Read More »

Nqini LIVE konferencën pas super operacionit anti-drogë me 19 të arrestuar (VIDEO)

Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe Policia e Shtetit shkatërruan një grup të strukturuar kriminal sot duke arrestuar 19 persona.Të dhënat më të detajuara të operacionit janë duke u dhënë përmes një konference për shtyp LIVE.Për më tepër, ndiqni konferencën! /albeu.com/

Read More »

SHOKUESE/ 3 miliardë lekë nga taksat për të zgjedhur 140 deputetet e Kuvendit

Cili është shpenzimi më i madh për 2017 në Shqipëri? Një universitet i ri?Jo, madje ato që kemi i lamë dy muaj pa rroga. Një akademi shkencash e re? Jo, madje atë që kishim e pezulluam. Një investim i ri për shkencën?Jo, investimi për shkencën vijon të jetë 0 lekë/vit. Ka prioritete të tjer

Read More »

Shkupi në hall, s’ka punëtorë për të pastruar oxhaqet

Vetëm 6 kandidatë kanë aplikuar për trajnimin me pagesë për oxhak-pastrues të cilin e shpalli Bashkia e Shkupit para 10 ditësh ndërsa kërkohen 25 persona.Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov më 30 prill u bëri thirrje qytetarëve të aplikojnë për trajnimin për oxhakpastruesi cili do të zgjas 3 muaj

Read More »

Mos e humbisni, historia e pabesueshme e jetës së tre shqiptarëve në Eurovizion

Tre këngëtarë shqiptarë, për tre shtete të ndryshme pritet të konkurrojnë sot në finale e festivalit evropian të këngës, "Eurovizion 2018", që mbahet në Portugali.Është hera e parë që tre këngëtarë shqiptarë, për tre shtete të ndryshme do të jenë konkurrent në festivalin evropian të këngës dhe

Read More »

Donnarumma shpreh keqardhje për formën kundër Juventusit

Milani është mposhtur 4-0 nga Juventusi të mërkurën mbrëma dhe ndër fajtorët më të mëdhenj ishte portieri i Milanit Donnarumma që bëri disa gabime, për të cilat shpreh keqardhjen.?Ne jemi të zhgënjyer, pasi që kemi dashur ta fitojmë ndeshjen dhe na vjen keq sepse ne nuk kemi arritur ta menaxhojm

Read More »

Dhunë e terror, si u plagos pronari i servisit në Shkodër

Janë zbardhur detaje nga ngjarja e djeshme në Shkodër ku një pronar i një servisi u qëllua me armë zjarri brenda biznesit të tij në Vaun e Dejës në Shkodër.Biznesmeni Ermir Simoni mbeti i plagusur nga persona ende të paidentifikuar.Mësohet se dy persona shkuan në biznesin e tij dhe i kërkuan

Read More »