Kurioz

Kur jeta varet “në fijen e perit”, 150 mbi tokë (Video)

Një grua kineze që u përpoq të bënte vetëvrasje duke u hedhur nga kati i 16-të, është shpëtuar nga një zjarrfikës i guximshëm, i cili rrezikoi jetën e tij duke u varur për ta kapur gruan.Zjarrfikësi, i paidentifikuar e kapi gruan teksa ishte gati të hidhej nga një parvaz që është vetëm katër inç i gjerë, sipas një video të postuar nga Daily People’s.“Incidenti ndodhi në mëngjesin e 6 majit në një kompleks rezidencial në Anhui, Kinën lindore. Gruaja kishte debatuar me burrin e saj para se të dilte nga shtëpia dhe të kërcënonte me vetëvrasje”, shkruan agjensia e lajmeve Xinhua.Ajo ishte në një lartësi 150 metra mbi tokë dhe vazhdimisht qante kur brigada e zjarrit arriti në vendin e ngjarjes.Zjarrfikësit vendosën një dyshek me ajër në tokë përpara se të dërgonin një anëtar të tyre që të përpiqej të shkonte tek gruaja duke ecur përgjatë pragut pranë saj. Për të mos u zbuluar nga gruaja, zjarrfikësit duhej të bënin që këmbët e tyre të mos ndiheshin gjatë ecjes në pragun, që është i ..

Read More »

Superheroi 4-vjeçar, ndan ushqim për të pastrehët në qytet (Video)

Emri i tij është Austin Perine dhe është 4 vjeç. Por me këmishën e tij blu dhe të kuqe veshur bëhet “President Austin”, një superhero me një mision shumë të rëndësishëm: për të ushqyer të pastrehët në Birmingham, Alabama. Ai ka vendosur në funksion “superfuqitë” e tij, pasi një ditë marsin e kaluar, babai i tij tregoi se çfarë do të thotë të mos ketë shtëpi. Kryetari i bashkisë tashmë e quan atë “një ambasador i qytetit”.Ai gjithmonë i ka kushtuar vëmendje të tjerëve. Duke filluar me vëllain e tij, Taylor, 16 vjeç, i cili ka jetuar me autizëm që kur ka lindur. “Ai është gjithmonë i kujdesshëm, ai është si një baba i vogël për të”, thotë TJ Perine, babai i tij, për CNN.“Ne ishim duke parë një program në lidhje me kafshët në TV dhe ka qenë një nënë panda e cila kishte braktisur të vegjlit e saj, që shtyu Austin të më bënte pyetje, dhe unë i shpjegova se fëmijët tani do të jenë të pastrehë”.“Ai pyeti nëse mund ta ushqejmë atë”, tha babai i tij.Fëmija ishte i impresionuar dhe dëshi..

Read More »

Nipi i Meghan Markle kapet me thikë … edhe kultivues hashashi

Nipi i Meghan Markle u arrestua në Londër duke u përpjekur për të hyrë në një klub nate me një thikë në brez. Tyler Dooley, i biri 25-vjeçar i vëllait të dukeshës, ishte justifikuar te oficerët e sigurisë lokale.Ai ka thënë: “Unë nuk dua të sulmoj askënd. E kam atë për mbrojtje për shkak se Donald Trump ka thënë se Londra është tani një zonë lufte.”Pas ndalimit dhe ofrimit të një justifikimi të dyshimtë, 25-vjeçari u përpoq gjithashtu të arratisej, por u ndalua dhe u dorëzua në polici.1 of 4Markle luan me nipin e saj problematik kur ishte fëmijëTyler jeton në Oregon, në Shtetet e Bashkuara, dhe është prodhues i marihuanës për qëllime rekreative. Ai kohët e fundit njoftoi se kishte krijuar një lloj kanabisi, të cilit i kishte vendosur emrin “Meghan”.Në afërsi të dasmës mbretërore, kishte shkruar edhe një letër të hapur, botuar më vonë në gazeta, në të cilën i sugjeronte Princit Herri të mos martohej me motrën e babait të tij, duke e quajtur atë “një grua të lodhur, sipërfa..

Read More »

Levante shkatërron Barcelonën, Enis Bardhi shënon super gol (VIDEO)

Levante po e turpëron Barcelonën në "Estadio Ciutat de Valencia".Në fillim të pjesës së dytë Enis Bardhi çoi shifrat në 3-1.Mbas 3 minutash Emmanuel Boateng shënon një tjetër gol.Në minutën e 56'-të është përsëri Enis Bardhi që po e shkatërrojnë Barcelonën. /albeu.com/

Read More »

Konflikti me armë në Selitë, një i plagosur

Selita sërish është tronditur këtë mbrëmje nga disa të shtëna.Mbrëmjen e kësaj të diele janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në këtë zonë të Tiranës.Burime nga policia bëjnë me dije se ka pasur një konflikt mes disa personave në një lokal në këtë zonë.Mësohet se kanë qenë të dy të armat

Read More »

Asnjë pikë për Shqipërinë! Ermal Meta i zhgënjyer me vendin që përfaqësoi

Pavarësisht shumë kritikave dhe shumë dyshimeve, Eugent Bushpepa na bëri të gjithë krenar në Eurovision.Ai arriti të futej në 11 këngët më të mira, dhe nëse nuk do të ekzistonin "politikat" edhe në këtë festival, me shume siguri që do të ishte në 5-shen më të mirë të Eurovizionit.Por pavarës

Read More »

Philippe Coutinho realizon hat-trick ndaj Levantes (VIDEO)

Barcelona është duke humbur përballë Levantes në "Estadio Ciutat de Valencia", por duket se kanë rihapur ndeshjen.Për 5 minuta Philippe Coutinho ka shënuar dy gola të shpejtë për skuadrën e tij.Barcelona do të tentojë që të barazoj ndeshjen. /albeu.com/

Read More »

SPB Kumanovë: Të mos përdoren armët në ahengjet familjare

Në vigjilje të sezonit veror kur edhe organizohen ahengje të ndryshme familjare, e të cilat shoqërohen me të shtëna nga armë të ndryshme, këto ditë SPB Kumanovë, në bashkëpunim me këshillat lokale, kryetarët e komunave, këshillat komunale e mediat, kanë ndërmarrur një aksion senzibilizues për ndalim

Read More »

Selita tronditet sërish nga të shtënat, kërcasin armët në Tiranë

Selita sërish është tronditur këtë mbrëmje nga disa të shtëna.Mbrëmjen e kësaj të diele janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në këtë zonë të Tiranës.Burime nga policia bëjnë me dije se ka pasur një konflikt mes disa personave në një lokal në këtë zonë, dhe se nuk janë identifikuar të plagos

Read More »

Levante e mbyll pjesën e parë në avantazh ndaj Barcelonës (VIDEO)

Barcelona është duke humbur përballë Levantes së Armado Sadijut.Ka përfunduar pjesa e parë mes Levantes e Barcelonës ku katalanasit po humbasin 2-1.Emmanuel Boateng 9? dhe 30? shokoi mysafirët duke shënuar dy gola për të udhëhequr 2-0. Por, disa minuta para përfundimit të pjesës së parë, Ph

Read More »

Italia me qeveri të re, ?5 yjet? dhe Lega Nord bien dakord. Flasin Salvini e Di Maio

Më në fund Italia duket se do të ketë një qeveri të re.Lëvizja ?5 Yjet? dhe ?Lega Nord?, duket se kanë rënë dakord për të krijuar një qeveri të përbashkët.Pasditen e sotme Luigi Di Maio dhe Matteo Salvini i kanë telefonuar presidentit duke i thënë se kishin arritur dakordësinë dhe kërkonin q

Read More »

Orinda i habit të gjithë: Nuk jam shtatzënë

Kur Orinda Huta u shfaq në studion e Dua të të bëj të lumtur, të gjithë e morën sikur Orinda e pranoi hapur se ishte shtatzënë.Me barkun e fryrë, faqet e kuqe dhe të fryra ajo dukej të paktën 5 muajshe shtatzënë.Sidoqoftë, Orinda vendosi të flasë për çështjen në fjalë tek Për drekë me mua.

Read More »

Tmerr në Bulqizë, 43 vjeçari qëllon me thikë vëllain dhe nipin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë, pasi një person ka qëlluar me thikë të vëllanë dhe nipin e tij..Gjithcka ka ndodhur pas një konflikti për pronën.Hiqmet Tola, 43 vjeç, banues në Ostren i Madh, ka goditur me thike vëllanë F.T, 52 vjeç, dhe nipin A.T, 25 vjeç, të cilët po marrin nd

Read More »

Xhaka me urim special për Arsene Wenger

Në një postim në Instagram, mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, ka falënderuar tifozët për përkrahje këtë sezon, që në fund solli edhe largimin pas 22-viteve të trajnerit Arsene Wenger.?U desh ta mbyllim sezonin me këtë fitore për ty, për ju, për trajnerin. Faleminderit Arsene. Falemi

Read More »