Lajme

Sërish reshje të shiut në Maqedoninë e Veriut

Auto Draft

Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me të reshura të të shiut. Më shumë reshje priten paradite dhe nga fundi i ditës në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej katër deri 11, ndërsa e ditës prej …

Read More »

Zaevit iu dhurua fshesa për të pastruar Qeverinë?!

Auto Draft

Aktori Dragan Spasov Dac në tribunën e LSDM-së në Karposh ja dhuroi një fshesë kryeministrit Zoran Zaev, për siç tha, pastrimin që duhet ta bëj. “Për shkak se unë jam i pari që do të jep dorëheqje për arsye morale, kam edhe përgjegjësi morale që të dorëzoj këtë fshesë për …

Read More »

Pendarovski: Votoni konceptin “një shoqëri për të gjithë”, jo kthimit të Gruevskit në pushtet

Pendarovski: Votoni konceptin “një shoqëri për të gjithë”, jo kthimit të Gruevskit në pushtet

Kandidati i partive në pushtet Stevo Pendarovski nga tribuna në Karposh u ka bërë thirrje qytetarëve që të dalin më 5 maj dhe të votojnë konceptin e tij “një shoqëri për të gjithë”. “Shansi i fundit do të jetë 5 maji të dalim dhe të japim përkrahje këtij koncepti, jo …

Read More »

Siljanovska thirrje për të dalë sa më masivisht më 5 maj

Siljanovska thirrje për të dalë sa më masivisht më 5 maj

Kandidatja për president të shtetit, Gordana Siljanovska tubimin e saj për rrethinë e dytë të zgjedhjeve e ka filluar nga komuna e Gazi Babës. Ajo, shkruan SHENJA, ka shprehur falënderim banorëve të Gazi Babës ngase në këtë komunë kishte 6000 vota më tepër se kandidati i pushtetit Stevo Pendarovski. Siljanovska …

Read More »

Shekerinska: E morëm mesazhin, do të kërkojmë përgjegjësi

Auto Draft

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska në tribunën e sotme në Karposh ka thënë se pushteti i ka marrë mesazhin pas rrethit të parë të zgjedhjeve presidenciale. “Ne mbrëmë e dëgjuam mesazhin e atyre që vendosën të qëndrojnë në shtëpi. Ara presin më shumë dhe se ajo që është punuar nuk …

Read More »

Zaev paralajmëron “spastrim” në qeveri

Zaev paralajmëron “spastrim” në qeveri

Kryeministri Zoran Zaev nga tribuna në Karposh njoftoi se do të ketë “spastrim” në radhët e qeverisë për shkak të pakënaqësisë së disa prej qytetarëve. “Unë flas hapur, nuk po kërcënoj askënd, e kemi marrë mesazhin në raundin e parë. Këtë e them hapur për mbështetësit tanë të cilët vendosën …

Read More »

Kjo është vetura në të cilën u vra babë e bir nga Opaja e Kumanovës (FOTO)

Kjo është vetura në të cilën u vra babë e bir nga Opaja e Kumanovës (FOTO)

  Kjo është vetura Opel Astra në të cilën u vra Elham Sallahu dhe djali tij 8 vjeçar. Ndaj tyre ishte shtënë nga afër . 47 vjeçari Elham Sallahi nga fshati Opajë, dhe djali i tij tetëvjeçar, të dy vdiqën në vendngjarje. Do të kryhet ekspertizë nga dëshmitë e mbledhura …

Read More »

Sekretari Organizativ i BESËS godet ata që duan të manipulojnë me votën shqiptare

Sekretari Organizativ i BESËS godet ata që duan të manipulojnë me votën shqiptare

Ashtu të duket kur të përzihet gjaku, edhe votuesit shqiptarë të duken maqedonas. Këtyre që u është bërë gjaku ujë dhe janë bërë më shka se shkau, nuk pritojnë votuesit shqiptarë t’i quajnë vota maqedonase vetëm e vetëm pse e kanë votuar prof. Blerim Rekën. Ja statistikat, ku prof. Blerim …

Read More »

Zaev: Më dëgjoni, Zaevi e di, do të fitojmë me 100 mijë vota dallim

Zaev: Më dëgjoni, Zaevi e di, do të fitojmë me 100 mijë vota dallim

Kryeministri Zoran Zaev nga tribuna në Karposh ka thënë se e kanë marrë mesazhin nga rrethi i parë. Ai ka paralajmëruar se do të ketë ndryshime. “Po flas hapur, nuk kërcënoj askënd, e kemi pranuar mesazhin në rrethinë e parë. Këtë e them qartë përkrahësve tanë që vendosën të qëndrojnë …

Read More »

Grubi: Siljanovska të mos shpresojë në votuesit e Blerim Rekës

Auto Draft

Asnjë votë e kandidatit për president, Blerim Reka nuk do të shkojnë në rrethin e dytë te kandidatja e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska, vlerëson deputeti i BDI-së, Artan Grubi. “Edhe pse Gordana Siljanovska i ka inkasuar për vete, megjithatë vlerësoj se asnjë prej atyre 76.000 votave nuk do të jetë për …

Read More »

Partia Demokratike zyrtarizon sot koalicionin opozitar

Partia Demokratike zyrtarizon sot koalicionin opozitar

Partia Demokratike pritet të zyrtarizojë sot koalicionin opozitar. Burimet bëjnë me dije se në orën 09:00 do të nisë firmosja e marrëveshjeve me partitë për krijimin e koalicionit opozitar. Me koalicionin e PD-së do të bashkohen partitë kryesore të opozitës që kërkojnë zgjedhje të lira e të ndershme pa Edi …

Read More »

“Bindja Demokratike” – partia e re në skenën politike në Shqipëri

“Bindja Demokratike” – partia e re në skenën politike në Shqipëri

Bindja Demokratike pritet që të regjistrohet sot në gjykatën e Tiranës si forcë politike dhe më pas vendimi kalon në KQZ për tu regjistruar në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Mbrëmjen e djeshme themeluesit e Bindjes Demokratike zhvilluan një takim 3-orësh, ndërsa Astrit Patozi ishte fjalëpak për gazetarët: Patozi: Faleminderit …

Read More »

Ditmir Bushati sërish kundër Ramës, nis sulmet!

Ditmir Bushati sërish kundër Ramës, nis sulmet!

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati po rreshtohet hapur kundër mënyrës se si po qeveris mazhoranca. Pak ditë më parë, ai lëshoi kritika forta sa i takon marrëdhënieve me PD-LSI dhe opozitës së re. Ish ministri u shpreh hapur se deputetët e rinj nuk mund të zëvendësojnë ata që kanë …

Read More »