ShowBiz

Kështu rregullohet Elita para se të dal live në emision

Kështu rregullohet Elita para se të dal live në emision

Elita Rudi është njëra ndër moderatoret me seksi shqiptare. Tash e një kohë ajo është në lidhje me reperin e njohur, Gjiko të cilët duket se kanë një lidhje shumë të shëndoshë, shkruan ORAinfo. Të dy janë shumë aktiv në rrjetet sociale, ku bëjnë postime nga më të ndryshme, shpesh …

Read More »

Dua Lipa thyen rekord

Dua Lipa thyen rekord

Dua Lipa, është shpallur artistja femër e para dhe e vetmja në histori si më e dëgjuar në shërbimin e njohur digjital të muzikës, Spotify. 4 këngë nga Dua Lipa kanë arritur mbi 500 milionë dëgjime në këtë shërbim digjital të muzikës. Ky lajm e ka gëzuar edhe Dua Lipën …

Read More »

Lamtumirë lëvizjes sezonale të akrepave të orës?

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Gati është e sigurt se lëvizja e akrepave të orës do të shfuqizohet, por se nuk dihet kur.Bashkimi Evropian i ka pyetur qytetarët e vet në mes të verës së nxehtë se a dëshirojnë ta mbajnë kalimin prej llogaritjes verore të kohës në atë dimërore, dhe nëse duan, cilën llogaritje dëshirojnë ta mbajnë – atë verore apo dimërore.Shumica e qytetarëve të Bashkimit Evropian e kanë pranuar duar hapur këtë ide. Rreth dy milionë prej tyre janë kyçur në debatin online nëpër faqet e Komisionit Evropian i cili debat filloi më 4 korrik dhe përfundon sot më 16 gusht. A është ky fillimi i epokës së re?Mirëpo rruga deri në ndryshim është i gjatë. Sidomos kur bëhet fjalë për BE. Vlerësimi i rezultateve të hulumtimeve do të zgjasë, ka porositur zyra e Komisionit Evropian në Berlin. Pastaj, edhe ekspertët duhet të japin mendimin e tyre para se Komisioni Evropian ta bëjë rekomandimin, transmeton Insajderi.com.Qysh tani është e qartë se ndryshimi i llogaritjes së kohës në ritmin gjashtëmujor nuk po e ..

Read More »

Pas divorcit Johnny Depp po përballet me një vështirësi tjetër

Ylli i Hollivudit aktori Johnny Depp, që nga ndarja me aktoren Amber Hard, po vazhdon të ketë momente mjaft të vështira në jetën e tij.Ndarja nga aktorja vitin e kaluar, ishte një divorc mjaft i vështirë i cili ka pasuar me dhimbje të mëdha dashurie, por edhe në përditshmërinë e aktorit në lidhje me skenën e filmit.Sipas CNN Turk, “Global Road Entertainment” vendosi të tërheqë filmin biografik “City of Lies” me Johnny Depp nga shfaqja e cila pritej të bëhej më 7 shtator në kinema në Shtetet e Bashkuara.Arsyeja për vendimin e tërheqjes nga shfaqja, është se Johnny Depp po lufton me një punonjës mjaft të vendosur dhe emri i tij është i përfshirë në dhunë.The post Pas divorcit Johnny Depp po përballet me një vështirësi tjetër appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Rita Ora sjell një video përmbledhëse nga koncertet e fundit

Rita Ora, emri i cili vazhdon të bëjë bujë me sukseset e saja në arenën ndërkombëtare, përmes një postimi të fundit, tregoi angazhimet gjatë javës.Një javë e plotë me koncerte e performanca mjaft të nxehta, Rita i publikoi të gjitha në një videoje përmbledhëse.Këngëtarja në fjalë, është mjaft atraktive edhe me stilin e saj, gjë për të cilën jo rrallëherë u cilësua si një ndër femrat më të suksesshme në fushën e dizajnit të modës.What my last week looked like by @marcusarjonA post shared by RITA ORA (@ritaora) on Aug 16, 2018 at 2:42am PDTThe post Rita Ora sjell një video përmbledhëse nga koncertet e fundit appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Mësuesi 57 vjeç i vjetër, por yll i Instagramit

Irvin Randle (57) është dëshmi e gjallë se vitet nuk mund të jenë pengesë për lumturi dhe sukses. Ky burrë plotë sharmë nga Teksasi i cili momentalisht po i tërheqë femrat nga gjithë bota nëpërmes të Internetit, është i njohur si “MrStealUrGrandpa”. Nëse gjykojmë sipas dukjes së tij në Instagram, ky burrë po pushton me paraqitjen e tij.Me vizita të shpeshta në fitness e mbanë trupin dhe rrezaton me vetëbesim dhe sharmin mashkullor. Kudo që të paraqitet, në restorant apo në plazh, kryesisht është i rrethuar me femra.Në Instagram, Irvin rregullisht i përgjigjet përshëndetjeve të adhurueseve të tij dhe nuk fshehë dashurinë e tij për akullore të çokollatës. Gjithashtu rregullisht i këshillon meshkujt më të rinj të ushtrojnë, por edhe të sillen si xhentëlmenë.Irvin posedon diplomë universiteti dhe me profesion është mësues, por moda është dashuria e tij më e madhe. U paraqitë nëpër faqet e shumë revistave. Është i martuar dhe ka dy nipër./Insajderi.com.The post Mësuesi 57 vjeç i vje..

Read More »

Pushimet e nxehta të Dua Lipës me të dashurin në Turqi

Pas përfundimit të festivalit të shumë përfolur “Sunny Hill”, Dua Lipa po shfrytëzon kohën e pushimeve në Turqi bashkë me të dashurin e saj.Parregullësitë rreth organizimit të festivalit në fjalë, bën bujë mediale dhe po vazhdojnë të komentohen akoma, por Duas nuk i bëhet vonë.Me foto mjaft të nxehta direkt nga Turqia, Dua ka publikuar imazhe me të dashurin i cili po i vihet pas në çdo ngjarje të dashurës së tij.Çifti në fjalë, u lidhën kohë më parë, por lidhjen e tyre e përfunduan pas pak kohësh.E tani rikthimi i dyshes së bashku, duket se po shkon mjaft mirë.The post Pushimet e nxehta të Dua Lipës me të dashurin në Turqi appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Aktorja e famshme që nuk ka rrjete sociale – kjo është arsyeja

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Ema Stone është figura që Elle Magazine ka zgjedhur për numrin e muajit shtator të këtij viti dhe revista publikohet me 28 gusht.Aktorja 29 vjeçare, ka folur edhe për faktin që nuk ka asnjë llogari personale në rrjetet sociale dhe çfarë thotë ajo është e habitshme.“Mendoj se të pasurit e rrjeteve sociale s’do të ishte gjë pozitive për mua. Nëse njerëzit arrijnë ta durojnë e përballojnë gjithçka që thuhet në rrjetet sociale për ta, atëherë bravo iu qoftë”, ka thënë ylli i filmit LA LA Land për revistën Elle.The post Aktorja e famshme që nuk ka rrjete sociale – kjo është arsyeja appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Kush ishte Aretha Franklin që i këndonte vuajtjes dhe lëvizjeve shoqërore në Amerikë

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Ajo bëri që të qajë Barack Obamën dhe shumë persona të tjera derisa shumë kohë më parë ajo mori epitetin si “Mbretëresha e Soulit” edhe pse shumë pretendimeve se ajo nuk e meriton kwtw epitet ajo po vazhdonte ta mbante frontin e mbretëreshës së muzikës soul. Ajo do të përmendet si këngëtarja më e madhe e kohës moderne.Aretha Franklin, ka vdekur sot në moshën 76-vjeçare, por muzika e “Mbretëreshës Soul” do të dëgjohet çdo herë. Këngët e saj që patën shumë ndikim tek shumë shtresa shoqërore derisa ndikimi më i madh i hiteve të saj ishte tek njerëzit me ngjyrë në Afrikë.Këngët e saj që përshkruanin ngjarjet e asaj kohe, përshkruanin gjendjen e shumë skllevërve afrikane, ajo ishte një zë i shoqërisë civile dhe një feministët që ngriti zërin me këngët e saj, ajo këndonte për vuajtjen dhe dashurinë, shkruan Insajderi.Më poshtë i kini 10 hitet e saj të cilat lanë gjurmë në jetët e shumë njerëzve:Do Right Woman, Do Right Man (1967)Ishte 12-vjeçare kur, Aretha Franklin filloi të këndo..

Read More »

Momenti kur Aretha Franklin bëri të qaj Barack Obamën

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Ishte momenti kur mbretëresha e soulit, bëri të qaj një president. Pas gjysmë shekulli pasi ajo dhuroi këngët e saj më të fuqishme në botë, Aretha Franklin, thirri të gjithë madhështinë e saj vokale kur këndoi në vitin 2015 pasi Barack Obama u zgjedh president.Ishte 38 vjetori i Kennedy Center Honors Gala, kur Franklin hyri në skenë e veshur me një pallto të gjatë me lesh dhe duke mbajtur një çantë. Ajo u ul në piano dhe filloi të këndonte “You Make Me Feel Like dhe kjo bëri që Obama të fshinte një lot nga syri i tij së bashku me zonjën e parë. Kurse bashkëautorja e këngës Carole King, kërceu në këmbë duke u çuditur me thellësinë emocionale që të Aretha Franklinit, shkruan Insajderi.Nj vit më vonë e pyetur nga revista “Vogue” për mbrëmjen e asaj Gala koncerti, ajo shprejgou për vokalin që e kishte arritur, ajo kishte thënë se “Do të duhej të dalim nga ajo pallto, unë e kam ndjerë atë”, kishte thënë Franklin.Në shtator të njëjtit vit Franklin kishte kënduar në Filadelfia, ku këndo..

Read More »

Sherr mes Nicki Minaj dhe ish-të dashurit: Ti më there me thikë dhe gati sa nuk vdiqa

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Nicki Minaj është akuzuar nga ish i dashuri i saj Safaree Samuels se ka dashur ta therë me thikë.“Të mbahet mend nata kur më there me thikë dhe pothuajse vdiqa. Policia dhe ambulanca më dërguar me barelë në spital. Mu desh të gënjeja dhe ti thoja që u përpoqa të vrisja veten që të mos të fusnin në burg. Kur gjëra të tilla fillojnë të përsëriten është koha të largohesh,”-shkruajti ai në një postim në Twitter, duke shtuar: “Ti e di se nuk të urrës sepse tani jam i lumtur me veten time.”Reperja u përgjigj në Twitter duke akuzuar për gënjeshtra, megjithëse nuk iu drejtua posaçërisht pretendimit të dhunës në familje.“Ti më vodhe kartën time të kreditit dhe më tha se llogaria me para është e lirë për tu shfrytëzuar,”-shkruan ajo. “Perëndia do të godasë më shumë për gënjeshtrat. Mjaft the se more gjërat dhe u largove.”Nicki, e cila pak kohë më parë publikoi albumin e katër Queen që kryesonte listat e SHBA këtë javë, akuzoi Samuels se i vodhi kartat e krediti për të paguar prostituta g..

Read More »

Kjo është kënga e re për Prishtinalit

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Nush dhe Klepto kanë sjellë këngën e tyre me të re që ka të bëj me PrishtinënPrishtina ka tifozërinë më të flaktë në Kosovë dhe këta janë pa dyshim Plisat.Por, kësaj radhe janë dy reperët NUSH dhe Klepto nga TBA që kanë sjell një këngë që i kushtohet pikërisht Plisave dhe prishtinalive.Në këtë këngë mund të shihni edhe pamje nga perspektiva të ndryshme të stadiumit të porsarinovuar, “Fadil Vokrri” në Prishtinë.“Prishtinalit” është një këngë e punuar me lirikë të NUSH dhe Klepto kurse prodhimi i këngës është bërë nga TorchMusic.The post Kjo është kënga e re për Prishtinalit appeared first on INSAJDERI.

Read More »

50 mijë komente në një postim detyrojnë Encën të publikojë këngën e re

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Këngëtarja e njohur Enca Haxhia ka dëshmuar edhe një herë përse është “Mbretëresha” e Instagramit në estradën shqiptare.Në një postim në mbrëmjen e së mërkurës, Enca ishte zotuar se nëse merr 50 mijë komente nga fansat e saj në atë video për 24 orë, atëherë ajo do të publikojë këngën e re “Rendez Vouz”.Pas vetëm 18 orësh ky postim ka tejkaluar shifrën e 50 mijë komenteve dhe këngëtarja në një postim të ri në InstaStory ka deklaruar se për një javë do të përmbushë zotimin, përndryshe do të marrë një dënim.“Dua” është kënga e fundit e Encës, e publikuar në mars të këtij viti.Enca ka në Instagram 1.8 milion ndjekës.The post 50 mijë komente në një postim detyrojnë Encën të publikojë këngën e re appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Mësoni çfarë thonë studimet e fundit për kafen

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Me siguri edhe ju ashtu si shumë persona të tjerë keni dëgjuar se konsumimi i kafes ju dehidraton dhe prandaj e konsumoni pak edhe pse e doni shumë.Kafeja ju dehidraton , than lëkurën tuaj, ju jep dhimbje koke dhe ju shkakton rënie imuniteti, kështu keni dëgjuar shumë shpesh, por jo nuk është e vërtetë.Sipas një studimi të ri kafeina nuk ju dehidraton! Në thelb, një grumbull pijesh me kafeinë mund të shkaktojnë dehidratim, por nëse e konsmumoni në nivel pijesh normale atëherë çdo lëng që humbisni jeni në gjendje ta kompensoni shumë shpejt.Natyrisht, jo të gjithë njerëzit do të ndihen mirë pasi të konsumojnë kafe, pasi disa njerëz mund të kenë ndjeshmëri ndaj kafeinës, gjë që mund të shkaktojë dhimbje koke ose stomaku, por jo dehidratim.The post Mësoni çfarë thonë studimet e fundit për kafen appeared first on INSAJDERI.

Read More »