ShowBiz

E njihni këtë vogëlushe? Sot është një ndër këngëtaret shqiptare më të njohura (FOTO)

Ajo është një ndër këngëtaret më aktive në rrjetet sociale, që çdo detaj të jetës së saj e ndan edhe me fansat e saj. Bëhet fjalë për këngëtaren Baby Gee, e cila njihet për fotot provokuese dhe jetën e saj luksoze.Këngëtarja simpatike është bërë nostalgjike dhe ka ndarë me fansat e saj në Instastory një foto kur ka qenë e vogël.Me këtë foto Baby Gee sapo na tregoi se gjithmonë ka qenë e bukur dhe e ëmbël.Së fundmi Baby G ka paralajmëruar një projekt të ri, i cili pritet të publikohet së shpejti.

Read More »

Dorëzohet Orgesa Zaimi! Këngëtarja shuan heshtjen për lajmin e shtatzënisë (FOTO)

Prej tetë vitesh, Orgesa Zaimi dhe bashkëshorti i saj Mëntor Beqa janë lumturisht të martuar dhe prindër të dy fëmijëve të mrekullueshëm Bora dhe Kron.Por së fundmi, këngëtarja Orgesa Zaimi u përfol se ishte në pritje të fëmijës së saj të tretë, pas një fotoje ku barku i saj dukej paska i rrumbullkosur.Këngëtarja e hitit “Pasqyrat” në një postim në rrjetin social “Instagram” sqaron fansat se lajmi për shtatzëninë e saj nuk është i vërtetë.“Nuk jam me barrë, thjesht më hahet shumë” shkruan këngëtarja në foton e postuar në “Instagram” ku ka qarkuar në formën e zemrës barkun e saj dhe na tregon se e vetmja gjë që është në stomakun e saj, është një pjatë me makarona.

Read More »

Shpat Kasapi feston ditëlindjen dhe diçka nuk shkon me të: Ndihem si 24 por i kam kaluar… (FOTO)

E njohim prej kohësh me hitin që e bëri të famshëm, “Valle Kosovare”, por a e gjeni dot sesa vjeç është Shpat Kasapi?Këngëtari ka festuar ditëlindjen sot dhe ka publikuar një foto të veçantë përmes së cilës ka zbuluar edhe moshën e vërtetë.Shpati ka mbushur 30 vjeç, por thotë se në shpirt ndihet si 24 vjeç.Sa i përket jetës private, një nga meshkujt më të përfolur për marrëdhëniet me femrat, që pas ndarjes nga ish-e dashura Afërdita Dreshaj, e ka pranuar që është në një lidhje me një vajzë, por nuk ka dhënë detaje se kush është kjo vajzë që i ka rrëmbyer zemrën.Pak kohë më parë, këngëtari simpatik tha se për vajzën që mban për momentin në krah, ka marrë edhe aprovimin e nënës së tij.

Read More »

Dita e Botërore e Punës! Ja si e uruan të famshmit shqiptarë 1 Majin: Forca e kësaj dore… (FOTO)

Data e sotme, 1 Maji shënon Ditën Botërore të Punës. Ajo i referohet kujtimit të protestave të punëtorëve që synonin një të drejtë të madhe dhe që konsistonte në 8-orarshin e punës.1 Maji synon të kujtojë angazhimin e lëvizjeve sindikale dhe vështrimin ekonomik-social të punëtorëve. Por ashtu siç është kthyer në një traditë prej kohësh, shqiptarët e shohin këtë ditë si ditë feste dhe jo proteste, për të kërkuar të drejtat e tyre si punësime të ligjshme, sigurime shoqërore etj.Për këtë ditë kanë folur edhe disa personazhe të njohur të televizionit shqiptar, të cilët përmes Instagramit kanë uruar Ditën Botërore të Punës.Sidrit Bejleri zgjodhi të publikojë foton e një dore të ndershme të një punëtori që rrallëherë gjendet sot:“1 Maji është festa e kësaj dore”, shkruan Sidriti duke marrë mbështetjen e komentuesve që mendojnë se kjo është dora më e pastër.Olti Curri ka publikuar gjithashtu një foto të dy punëtorëve, përmes së cilës uron të gjithë ata njerëz që bëjnë punë të ndersh..

Read More »

Eneda shëmtohet në mënyrën më të bukur të mundshme. Aria merr përsipër dëmet

Të gjithë kemi qenë të vegjël dhe i kujtojmë ato mbrëmjet që kalonim mbi kokën e mamit duke bërë eksperimente. Merrnim gjithë tualetet e mundshme dhe pasi kishim mbaruar me kukullën hidheshim nga mami. Njësoj siç ka bërë edhe Aria, vajza e Eneda Tarifës. Me rimel e me kujdes, duke dhënë direktiva fiks si të ishte profesioniste njëherë i thoshte të hapte njërin sy, e herën tjetër syrin tjetër.Edhe pse Eneda e di mirë që pas kësaj pune do i duhet të pastrohet mirë e mirë për të hequr gjithë grimin, pak rëndësi ka. E rëndësishme është që Aria po kënaqet. Për këtë u sigurua gjatë videos duke e pyetur: Po kënaqesh Aria? E si të mos kënaqej.

Read More »

UPS! Fustani i shkurtër i nxjer mbathjet FUSHË Sofies së Arian Çanit. Ajo përpiqet ti… (FOTO)

Sofia e Arian Çanit tërheq gjithnjë vëmendjen çdo të premte në “Zonë e lirë”, por jo vetëm në emision. Edhe në postimet e saj në Instagram, ajo shfaqet shumë provokuese duke i çmendur ndjekësit.Ditën e sotme Sofia, emri i vërtet i të cilës është Xheni ka postuar një video që nuk kishte si të mos tërhiqte vëmendjen.Modelja fokuson vetëm trupin, e veshur me një fustan të kuq të ngushtë.Gjatësia shumë e shkurtër e fustanit ka bërë që Sofias siç duket t’i dalin mbathjet ndërsa ajo i ka fshehur me një emoji.Me siguri bjondja seksi ka marrë qindra mesazhe e komplimenta pas këtij postimi në Instastory.

Read More »

Zbulohet “LIDHJA E FSHEHTË” mes Landit të WSF dhe Valbona Salimllarit: Nisi që në bankat… (FOTO)

Landi Hysi, këngëtari i njohur i grupit “West Side Family”, na ka prezantuar me mikeshën e tij të ngushtë, e cila është një personazh shumë i dashur për të gjithë ne. Bëhet fjalë për ish-miss Shqipërinë, Valbona Selimllari e cila ndan një miqësi të hershme me këngëtarin e njohur.Ata të dy janë njohur që në bankat e shkollës dhe Landi ka një vlerësim shumë të lartë për Valbonën, që sipas tij është e bukur si me “make up”, si pa “make up”.“Këtë gocën e kam taku për herë të parë kur kam qenë në vit të dytë a të tretë gjimnaz ke shkolla #PetroNiniLuarasi, aty ku njerëzit kanë zemër të madhe dhe talentet e dala nga ajo shkollë në çdo fushë të jetës i kanë bërë dhe i bëjnë gjërat me shumë dashuri e pasion. Pra, po thoja, kjo goca e cila si me make up, si pa make up, si e qeshur, si serioze, si me fustan, si me xhins, si me diell, si me shi, si në Veri, si në Jug, si mes burrash, si mes grash, si në TV, si në jetën e përditshme, mbetet thjesht #EBukur sepse në shpirt është e tillë. E njëj..

Read More »

Si e ka fshehur gjithë këtë kohë? Vëllai i Aulona Mustës qenka reper dhe goxha bukurosh

Aulona Musta është moderatorja thumbuese që gjithmonë ka qënë e hapur me publikun për jetën e saj private.Por diçka na e paska mbajtur të fshehtë, që ka një vëlla kaq seksi.Sot moderatorja e njohur ka postuar në Instastory një foto të vëllait të saj ku e uron për ditëlindje.“Gëzuar ditëlindjen vëllaçko im. Ti i ke të gjitha mor burrë, s’di as çfarë të të uroj. Megjithatë publikisht po të them që të dua shum” – ka shkruar Aulona në urimin e postuar për vëllain e saj.Nga profili i tij në Instagram mësuam që Xhino është reper, me mijëra ndjekës në Instagram dhe që udhëton shumë nëpër botë.Që ta fiksoni më mirë ja cili është vidoeklipi i tij më i fundit:

Read More »

Një ditë në shtëpinë e Cristiano Ronaldos! (Video)

Nga krevati, tek topi! Nga mëngjesi, po tek topi, nga rutina e ditës, sërish tek topi. Nuk ka asgjë të pazakontë në jetën e përditshme të yllit të futbollit portugez, Cristiano Ronaldo.Futbollisti i Real Madridit nuk e ndan asnjëherë nga këmbët e tij topin e futbollit, edhe kur është në shtëpi.Në një video të publikuar në rrjetet sociale, portugezi “tregon” përmes pasionit të tij, si e kalon një ditë n shtëpinë e tij luksoze.A day in Cristiano Ronaldo’s lifeA day in Cristiano Ronaldo’s life PokerStarsGepostet von Oh My Goal am Montag, 30. April 20181 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Pasi tregon “PJESËT INTIME”/ Trejsi çmendet, del me të brendshme, tregon hapur të pasmet (FOTO+VIDEO)

Gangsterja e Elbasanit duket se nuk po i përballon dot temperaturat e larta.AlpeNews.al ju solli pak më parë një video që sapo e kishte postuar ku tregonte pjesët intime tashme ajo nuk ndal së provokuari.E veshur me të zeza tregon shalët e saja të gjata dhe të pasmet.https://gossip.alpenews.al/wp-content/uploads/sites/4/2018/05/31136510_192543748051028_790395113068802591_n.mp4 Përgatiti: AlpeNews.al

Read More »

VIPAT E BLLOKUT/ “Masakrojnë Elvanën”, i postojnë një video, do vini duart në kokë

Një ndër faqet me të famshme të Instagramit, “Vipat e bllokut” për një kohë të gjatë ka diskredituar të gjithë ato femra apo meshkuj, që ne na pëlqen ti quajmë VIPA. E megjithatë, nga këto të fundit ka patur shpesh sulme, ku disa prej tyre edhe kanë tentuar ta mbyllin faqen apo ta hedhin edhe në gjyq. E suksshme dhe ironizuese, “Vipat e bllokut official” nuk dinë të ndalen.Prea tjetër është këngëtarja e mirënjohur Elvana Gjata, në video vëmë re që si ka ndryshuar ajo në fillimet e saj të karrierëse deri më sot. Ndryshimi është shumë i madh dhe i pa besueshme, duke filluar që te vetullat, buzët, mollzat.Me siguri Elvana nuk donte ta shihte këtë video.https://gossip.alpenews.al/wp-content/uploads/sites/4/2018/05/31714641_1697561490330084_3021605951136088635_n.mp4 Përgatiti: AlpeNews.al

Read More »

SHPËRTHEN E INATOSUR/ Ronela “IRONIZON MEDIAN”, do ta mbani mend gjatë (FOTO)

Vetëm para pak ditësh ajo ka publikuar klipin e ri ‘Maje men’ për realizimin e të cilit ka punuar gjatë.Por Ronelën e shqetëson realiteti i hidhur për artistët e rinj. Këngëtarja ka ‘zbrazur’ gjithë sinqeritetin në këto Instastorie të sapopublikuara ku shpreh zhgënjimin madh për mosvlerësimin e talentit të saj.‘Dua të them diçka. Nëse ndonjëherë vendos të largohem nga Shqipëria nuk do të jetë sepse mendoj se jam këngëtarja më e mirë dhe e tillë do të jem edhe jashtë. Nuk e them dot këtë sepse nuk e kam ndjerë kurrë për ta thënë. Nëse do të largohem do ta bëj sepse nuk u vlerësova KURRË. Tv apo radiot kurrë nuk më kushtuan vëmendje ashtu siç bënë me artistët që kanë fuqi dhe janë të pasur. Pse duhet ta mbyll gojën kur unë po investoj gjithë fuqinë time, shpirtin, dashurinë, talentin dhe paratë e mia? As i dashuri, as mami apo babi nuk më kanë dhënë asnjë cent ndaj pse duet të mos flas? Ne nuk kemi të drejta këtu, asgjë. Kemi artistë të rinj që punojnë për të tjetët dhe artistë budal..

Read More »