ShowBiz

Një rrjet Wi-Fi i zakonshëm, mund të identifikojë bombat dhe eksplozivët

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Një rrjet Wi-Fi i zakonshëm mund të përdoret për të identifikuar armë dhe eksplozivë në hapësira publike sipas një studimi të Rutgers University në SHBA.Sinjalet wireless mund të penetrojnë çantat për të matur dimensionet e objekteve metalike apo parashikuar volumin e lëngjeve thonë hulumtuesit.Testet paraprake arritën në përfundimin se sistemi është 95% i saktë. Ai mund të shërbejë si një alternativë low-cost në sigurinë aeroportuale.Ekipi pas hulumtimit në fjalë ka testuar 15 tipe objektesh dhe 6 tipe çantash.Sistemi wi-fi pati një sukses prej 99% duke njohur objektet e rrezikshme dhe 98 e 95% për metalet dhe lëngjet respektivisht.Nëse objektet mbështilleshin brenda çantave, identifikimi binte në 90% njofton pcw.Për të qenë funksionale kjo alternativë është e nevojshme që pajisja wi-fi të ketë dy ose tre antena.The post Një rrjet Wi-Fi i zakonshëm, mund të identifikojë bombat dhe eksplozivët appeared first on INSAJDERI.

Read More »

NOUVEABEATS në HardhFest 2018

Hardh Fest po vjen unik dhe promovues si gjithmonë. Një nga emrat e shumtë ndërkombëtarë dhe vendor që këtë vit do të performojnë “Me pamje kah vneshta” në Hardh Fest është syper ylli i muzikës Progressive house nga Amsterdami, NouveaBeats.I njohur ndërkombëtarisht për zhanrin Progressive house NOUVEABEATS, ka performuar në skena të mëdha të muzikës si në Belgjikë, Francë, Spanjë, Angli, Greqi, Suedi, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me yje të njohur si Afrojack, Arty, Bassjackers, Bingo Players, Carnage, Chuckie, Don Diablo, Dubvision, DVBBS, Firebeatz, Hardwell, Helena, Laidback Luke, Nicky Romero,James & Ryan Marciano etj.Në skenën e madhe n’Konak të “Hardh Fest 2018” do të jetë një nga emrat kryesor të edicionit të XVII të këtij brendi që tashmë është një nga festat më të mëdha dhe më origjinale në vend.Në ditët në vazhdim “Hardh Fest” do të publikojë edhe emrat e artistëve të tjerë ndërkombëtar dhe vendor dhe lista është e gjatë e me emra të cilët kanë lënë gjurmë në industr..

Read More »

Pamje nga dasma e ish-bashkëshortit të Atifete Jahjagës

Ndonëse jo vetëm si presidente, por Atifete Jahjaga është bërë shpesh pjesë e shtypit edhe për jetën e saj private.Ajo për disa vite ishte e martuar me dentistin, Astrit Kuçi, por ka më shumë se një vit qe çdo gjë mes tyre ka përfunduar.Menjëherë pas ndarjes Kuqi u përfol për një lidhje të re, e ndërsa sonte ai po e kurorëzon atë me martesë.“GazetaBlic” ka siguruar fotografi gjatë momentit kur çifti, Astrit Kuçi dhe Donika Selimi po prejnë tortën.The post Pamje nga dasma e ish-bashkëshortit të Atifete Jahjagës appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Bebe Rexha do të mbaj koncert në Prishtinë

http://www.insajderi.com/showbiz/feed/

Përderisa Rita Ora e Dua Lipa mbajtën koncerte në vendlindje, duke performuar para mijëra shqiptarëve, tani është radha e saj.Këngëtarja Bebe Rexha, që gjithmonë thekson origjinën e saj shqiptare, deri më tani nuk ka qenë asnjëherë në Kosovë për të performuar para mijëra fansave që ka edhe këtu.Por koha ka ardhur!Prive ka marrë vesh se Bebe Rexha pritet që të vijë në Prishtinë gjatë muajit tetor dhe ardhjen e saj këtu, e mundëson një bankë komerciale që operon në Kosovë.Megjithatë, duhet theksuar se ky informacion mbetet ende i pakonfirmuar nga dora e parë, por në ditët në vazhdim do përpiqemi të sjellin detaje të konfirmuara.Këngëtarja Bebe Rexha nuk ka qenë asnjëherë në Kosovë, ndërsa ka mbajtur një koncert në Tiranë në tetor të vitit 2016.The post Bebe Rexha do të mbaj koncert në Prishtinë appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Motër e vëlla publikojnë këngë, Beatrix dhe Alban Ramosaj me projekt të përbashkët

Dyshja e njohur motër e vëlla, Alban dhe Beatrix Ramosaj, sapo kanë publikuar një këngë.Projekti i tyre i ri, flet për marihuanën e kënga quhet “Get High”.Dyshja nuk kanë lansuar ndonjë klip, por vetëm versionin audio të këngës në kanalin e Alban Ramosajt në Youtube.Dëgjojeni këngën e tyre të re:The post Motër e vëlla publikojnë këngë, Beatrix dhe Alban Ramosaj me projekt të përbashkët appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Ja cila është aktorja më e paguar në Hollywood

Ka spostuar në renditje Emma Stone, e cila e zotëronte bindshëm postin e vendit të parë, si aktorja më e paguar për vitin 2017-të.Këtë herë, është Scarlett Johansson që sipas revistës prestigjioze Forbes, renditet e para në top listën e aktoreve më të paguara për 12 muajt e fundit.Ylli i “The Avengers”, i rrëmbeu vendin e parë Emës, e cila e fitoi postin për shkak të performancës së saj si aktore protagoniste në filmin “La La Land”, me të cilin fitoi edhe një çmim Oscar.Revista Forbes, llogarit fitimet e aktores për periudhën 1 qershor 2017-të deri më 1 qershor të këtij viti. Johansson doli në krye të listës, me fitime që kapin shifrën e afro 40.5 milionë dollarë në 12 muajt e fundit.Angelina Jolie e ndjek Johansson-in në vendin e dytë në listën e Forbes, duke arritur fitime që kapin shifrën e 28 milionë dollarëve , kjo referuar rolit të fundit të aktores së famshme në “Maleficent 2”, ndërsa e treta është Jennifer Aniston me 19.5 milionë dollarë.The post Ja cila është aktorja më ..

Read More »

Tayna lanson “Fake”

“Fake” është titulli i këngës më të re të reperes Tayna që e ka kompletuar edhe nga ana vizuale. Producenti i njohur, Cricket, qëndron prapa këtij projekti, të cilit ia ka realizuar muzikën.Për tekstin, është kujdesur vet këngëtarja, ndërkohë që Avaxus e ka bërë miksimin dhe masterizimin. Regjia e videos muzikore është bërë nga Alban Selimaj, ndërsa është projekt i Friends Entertainment.“Fake” vjen pas këngës “Shqipe”, videoklipi i të cilës u lansua më 30 qershor. Deri më tani, videoja muzikore e asaj kënge është shikuar mbi 13 milionë herë në YouTube.Ndërkaq, hiti që shënoi shpërthimin e Taynas në skenë është padyshim “Columbiana” në bashkëpunim me Don Phenom që është shikuar 20 milionë herë deri më tani në shërbimin më të popullarizuar të shpërndarjes së videove.The post Tayna lanson “Fake” appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Meghan Markle po ruan një dhuratë vërtet të veçantë për të bijën

U desh të bëhej Dukeshë Meghan Markle, që të gjithë të vinin re stilin e saj unik në veshje. Në fakt edhe kur ishte aktore pëlqehej për zgjedhjet e saj, por si tani që është bashkëshortja e Princ Harryt, sigurisht që jo.Nëse në të ardhmen Meghan do të bëhet nëna e një vajzë, prej kur ishte pjesë e serialit “Suits”, Meghan po i ruan të voglës së saj një orë nga Cartier French Tank, të cilën Dukesha e Sussex e adhuronte.Gjatë serialit, ajo ka mbajtur një orë të tillë për çështje reklamimi, por më pas e ka blerë dhe vetë një të tillë, për t’ia ruajtur të bijës.Nuk e dimë nëse kjo ide i ka ardhur sapo e ka blerë orën, apo tani që është martuar me princin Harry.Edhe e ëma e Harryt, princeshë Diana ka pasur një orë të tillë, të cilën me siguri e ruajnë ende dy djemtë e saj.The post Meghan Markle po ruan një dhuratë vërtet të veçantë për të bijën appeared first on INSAJDERI.

Read More »

Kourtney Kardashian, pushime ëndrrash në Capri (Foto)

Kourtney Kardashian duket se po kalon ditët më të bukura të jetës gjatë pushimeve që kishte ëndërruar me të dashurin e saj Younes Bendjima në Itali.Bukuroshja 39-vjeçare ka qenë “bujare” me postimin e fotografive nga “arratisja” e saj e ëmbël në Mesdhe, ku nuk ka marrë me vete asnjë nga tre fëmijët e saj Mason, Penelope dhe Reign.1 of 7Të hënën ajo ndau me fansat dy imazhe nga ishulli i Caprit, ku me një fustan të bardhë në një motoskaf duket shumë në formë dhe seksi. Një ditë më parë ajo dukej bombastike si kurrë më parë me bikini portokalli që ia nxirrnin në pah format trupore.25 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Chloe Khan e ndez “zjarr” Formenteran (Foto)

Ajo ka shpenzuar më shumë se 100,000 mijë paund për “kurbat” e saj bombastike.Dhe Chloe Khan duhet të jetë krenare sepse ia ka vlejtur. Ajo dukej bombastike teksa relaksohej në një jaht gjatë udhëtimit të saj përvëlues, në Formentera të dielën.1 of 10Ylli i televizonit tregoi më shumë seç duhej disa herë, teksa linjat e saj ngjyrë çokollatë dukeshin tepër mahnitëse nën bikinit e zeza. Chloe shpeshherë u vendos në pozitë, teksa gjoksi i saj doli në sipërfaqe, pasi nuk “përmbahej” nën reçipetat e zeza.25 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Momente “hot” gjatë emisionit për modelen greke (Foto)

Modelja greke Ria Antoniu ka shfaqur edhe një herë dekoltenë e saj “bujare” në publik. Gjatë emisionit që drejton për Botërorin “Rusia 2018” në programin televiziv italian “Tiki Taka Tussia”, bukuroshja mesdhetare ka shfaqur linjat e trupit të saj, ku ka rënë në sy gjoksi thuajse i zbuluar.1 of 9“Për të përshëndetur fansat e mi që më kërkojnë të shoh fustanin…”, – ka thënë Antoniu duke u ngritur në këmbë. “Po djersij!”, – ka bërë menjëherë shaka Teo Teocoli, i ulur në krah të modeles.26 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Belen, në versionin “Nëna Natyrë” (Foto)

Imazh “hot” bardhezi për Belen Rodriguez, kthesa sensuale në një foto “thuajse” pa të brendshme dhe recipeta. “Shoëgirl”-i argjentinas, në Ibiza me familjen e saj dhe Andrea Iannone, ka çmendur rrjetin, duke postuar trupin e saj “ulëritës” në Instagram. “Desnuda que la naturaleza no se equivoque y si ti hubiera querido con ropa, con ropa hubieses nacido” – ky është komenti i lënë në postim i superseksit Rodriguez, e cila citon një këngë të famshme nga Ricardo Arjona.1 of 526 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Hiret e Angela Martini “ndezin” Instagramin (Foto)

1 of 4Zeshkania Anxhela Martini është një nga vajzat shqiptare më të ndjekura në Instagram dhe padyshim më seksi.Ajo shpeshherë ekspozon në Instagram format e saj bombastike dhe luksin e shfrenuar, por ditën e sotme ka provokuar fansat me disa foto shumë “hot”.In between North Island and Fregate Island #seychellesA post shared by Angela Martini (@angela_martini) on Jan 16, 2018 at 9:13am PSTKompleti i zi me lule që mban veshur nuk ia fsheh aspak hiret mahnitëse Anxhelas. Modelja shqiptare ka nxjerrë në pah gjoksin dhe këmbët e saj seksi.26 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »

Kida “shpërthen”, jo vetëm në muzikë (Foto)

1 of 8Këngëtarja Kida është një ndër më të preferuarat e të rinjve si në Kosovë dhe në Shqipëri.20-vjeçarja bukuroshe i ka magjepsur të gjithë me hitet “Ti” dhe “Bileta”, por ajo ka treguar se di të jetë “shpërthyese “ jo vetëm në muzikë.Me një koleksion fotosh të postuar në Instagram nga pushimet e saj në Belek, Kida i ka “çmendur” fansat me format e ekspozuara.26 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Read More »