ShowBiz

Era Istrefin po e dëgjon e gjithë BOTA! Renditet e 4-ta në YouTube dhe fytyra e shqiptares shfaqet në Times Square NYC. Arrin miliona klikime! (FOTO)

Tashmë të gjithë do njihen me yllin shqiptar, ERA ISTREFI!Këngëtarja e famshme e shumë HIT-eve, Era Istrefi do të këndojë himnin zyrtar të Kampionatit Botërore Rusi 2017 së bashku me Nicky Jam dhe Will Smith. Kënga ka filluar të arrijë suksese të medha. Tani është e #4-ta në YouTube Trendings dhe pa bërë 24 orë nga publikimi kënga ka arritur mbi 2 milion klikime. Mirëpo lajmet e mira për Erën nuk mbarojnë këtu. Pak më parë Istrefi na tregoi se ajo bashkë me bashkëpuntorët e këngës janë shfaqur edhe në Times Square në New York. Kjo gjë e ka bërë mjaft të lumtur Erën dhe është mëse normale. Madje edhe Nicky Jam ka bërë ‘repost’ postimin e saj në Instagramin e tij. Erës tashmë ndjekësit po i rriten dhe ne shpresojmë ta shohim edhe më lart!#Repost @strefie ・・・ #LiveItUp the official @fifaworldcup song on times square #NewYork today @willsmith @nickyjampr @diploA post shared by NICKY JAM (@nickyjampr) on May 25, 2018 at 9:42am PDT

Read More »

PLAS SHERRI DHE IRONIA LIVE/ Soni Malaj shpërthen ndaj Ilir Shaqirit: Si mundesh ti…

Sot në mbrëmje po mbahet emisioni “Dancing with the Stars” dhe konkurentja e fundit për këtë mbëmje ishte Soni Malaj me një pasodoble.Kur erdhi rradha për jurinë që të jepte mendimin, Ilir Shaqiri ju drejtua Soni Malajt se i ishte dukur e kontraktuar dhe disa pasazhe kërcimi ka qenë e tensionuar.Sot për herë të parë Soni Malaj reagoi kundra tij duke i thënë se nuk ishte fare e kontraktuar dhe se u përpoq ta bënte sa më mirë.“Lëvizjet ishin shumë të veshtira dhe i ftoj të gjithë që duan ta provojnë le ta bëjnë. E kanë pranuar vetë balerinë që ky është një kërcim shumë i vështirë se është pasodoble. Si mundesh ti ta quash një kërcim jo të vështirë”, thotë Soni.“Faleminderit që më tregove se unë nuk bëj këtë zanat në fakt”, reagon me ironi Ilir Shaqiri.Sakaq, teksa Soni është përpjekur të shpjegojë kërcimin e saj dhe vështirësitë që ka hasur, kryetari i jurisë i është kthyer ashpër:“Nuk do më mësosh mua ti”/AlpeNews.al

Read More »

Pas SHERRIT me On Records, Mozzik rikthen këngën që bëri NAMIN (VIDEO)

Reperi Mozzik ka rikthyer projektin e tij muzikor “Madam” pas përplasjes së fortë që pati me ish-labelin e tij “On Records”.Ata e akuzuan për vjedhjen e muzikës, gjë të cilën duket se e ka zgjidhur dhe ia ka dalë ta sjellë përsëri këngën në kanalin e tij në Youtube.Kjo është kënga e parë solo që solli pas largimit nga ZappnChriss. Vetëm 10 ditë në treg dhe ka arritur mbi 7 milionë klikime.Në këtë projekt ai ka folur për tradhtinë ndaj të dashurës tij, por nuk dihet nëse lidhet direkt me jetën e tij private dhe për partneren prej disa muajsh Loredana Zefi.

Read More »

Rovena Dilo nuk po e ndan mendjen! Ja çfarë thotë për bashkëjetesën me balerinin në DWS

Prej ditësh qarkullon lajmi se konkurentja e këtij edicioni në “Dancing With The Stars” Rovena Dilo, është në një marrëdhënie me balerinin Eltion Merja.Për një kohë të gjatë, thashetheme midis mundësisë që mes kësaj dysheje të kishte më shumë se miqësi kanë qarkulluar shumë në media, por mungesa e një deklarate mohuese apo pohuese si nga ana e Rovenës apo Eltionit, ka bërë që këto të ngeleshin disa fjalë të paverifikuara. Por mbrëmjen e sotme, Rovena është pyetur nga moderatori nëse kanë vazhduar të jetojnë së bashku, por Rovena sërish i është shmangur pyetjes, duke thënë se njerëzit duhet të merren me art dhe jo me thashetheme.Ndërsa ka marrë fjalën balerini i saj, Eltioni i cili është shprehur se të gjitha lajmet që qarkullojnë janë thashetheme. “Merruni me art njerëz”- u shpreh Eltioni.

Read More »

Lek Plepi do të martohet me Linda Morinën LIVE në emision: Më pëlqen Linda se është e virgjër…

Mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Zonë e lirë’ ishin të ftuar dy personazhet e njohur, Lek Plepi dhe Linda Morina të cilët kishin sjell bashkëpunimin e tyre të parë i cili titullohej ‘Seen’.Dyshja është ngacmuar nga moderatori Arian Çani, i cili e ka pyetur Lek Plepin se nëse ai do të pranonte të martohej me Linda Morinën, dhe përgjigja e tij ka qenë pozitive.Arsyeja që Plepi ka pranuar të martohet me Lindën është sepse Çani i ka treguar atij se Linda pavarësisht moshës është ende e virgjër dhe mesa duket kjo gjë është pëlqyer nga ana e tij.“A të josh ideja që ke të bësh me një femër të virgjër?”, e ka pyetur Çani, ndërsa Plepi është përgjigjur se “kjo gjë më ka tërhequr gjithmonë tek Linda”. “Është e vështirë të gjesh të tilla femra sot”, ka vazhduar Çani, ndërsa Leku e ka pohuar këtë.Ndërsa më pas gazetari ka propozuar që ai dhe Linda të bënin një celebrim live në studio, mirëpo ky sugjerim nuk është pritur mirë nga Linda e cila nuk ka pranuar.Burimi:Zonë e lirë.al.

Read More »

U tha “K*rva”, por fansja e tall për gjoksin e madh në fotot NUDO! Enca e kunjos: I dashuri yt…

Sa epike Enca! Gjithnjë ia arrin të jetë në qendër të vëmendjes me postimet apo me fotot provokuese, por këtë radhë Enca është shigjetuar nga të gjitha mediat rozë. Shkak për këtë është bërë një foto shumë e nxehtë të cilën ajo e ka postuar në profilin e saj në Snapchat ku tregonte një pjesë të mirë të trupit e mbuluar me peshqir.Duke ekspozuar format e saj bombastike, mesazhet të cilët kanë komplimentuar dhe kritikuar këngëtaren kanë qenë të shumta. Të gjithë komenteve negative, Enca u ka kthyer përgjigje me anë të një Instastory.Këngëtarja ka shkruar:Më pëlqen kur njerëzit më komentojnë: ‘Përse duhet ta tregosh gjoksin në çdo veshje’. Kurva ju ta gjitha po rrezikoni jetën duke bërë ndërhyrje për t’i pasur të mëdha si të miat”.Pikërisht kësaj fotoje një fanse i ka bërë “reply” ku mundohet të ironizojë Encën për gjoksin e saj duke i thënë se të gjitha femrat po shkojnë drejt reduktimit të gjoksit dhe i dashuri i saj i thotë që e ka shumë të mirë gjoksin e vogël dhe Enca nuk mun..

Read More »

PLASH SHERRI DHE IRONIA LIVE/ Soni Malaj shpërthen ndaj Ilir Shaqirit: Si mundesh ti…

Sot në mbrëmje po mbahet emisioni “Dancing with the Stars” dhe konkurentja e fundit për këtë mbëmje ishte Soni Malaj me një pasodoble.Kur erdhi rradha për jurinë që të jepte mendimin, Ilir Shaqiri ju drejtua Soni Malajt se i ishte dukur e kontraktuar. Sot për herë të parë Soni Malaj reagoi kundra tij duke i thënë se nuk ishte fare e kontraktuar dhe se u përpoq ta bënte sa më mirë.“Lëvizjet ishin shumë të veshtira dhe i ftoj të gjithë që duan ta provojnë le ta bëjnë. E kanë pranuar vetë balerinë që ky është një kërcim shumë i vështirë se është pasodoble. Si mundesh ti ta quash një kërcim jo të vështirë”, thotë Soni.“Faleminderit që më tregove se unë nuk bëj këtë zanat në fakt”, reagon me ironi Ilir Shaqiri./AlpeNews.al

Read More »

“Çmendet” këngëtarja shqiptare! Zhvishet pa pikë turpi para gjithë fansave “live” në Instagram, heq reçipetat dhe…

Hajde Bebe hajde!Ajo është një nga këngëtaret më “IN” të momentit dhe është shumë e pëlqyer nga publiku, sidomos ai shqiptar, pasi Bebe Rexha për asnjë gjë në botë se mohon origjinën e saj. Bebe po korr shumë sukses me hitet e fundit dhe këngët e saj çdo javë pushtojnë playlistat më të rëndësishme muzikore botërore.Këngëtarja shqiptare gjithashtu është shumë aktive në rrjetet sociale ku i mban ndjekësit e saj të përditësuar me foto dhe video nga më të ndryshmet. Ndërkohë që mbrëmjen e kaluar ka dalë “LIVE” në Instagram, por na çuditi kur nuk e fiku telefonin teksa zhvishej. Ajo po ndërrohej, por thjesht doli pak më anash kamerës dhe u tregoi ndjekësve të saj, bluzën dhe reçipetat që hoqi.

Read More »

Dalja e parë si çift, Rovena Dilo tregon çfarë e acaron tek partneri balerin: Ai ka filluar të…

Ditën e sotme Rovena dhe Eltioni ishin të ftuar në emisionin ‘’Pasdite në Top Channel’’ ku kanë rrëfyer diçka më shumë për projektin e tyre me të ri dhe për garën në ‘’Dancing with the Stars’’.Gjatë intervistës ata janë pyetur nga moderatorja se çfarë nuk durojnë dot tek njëri-tjetri. Rovena është menduar gjatë dhe në fund ka treguar se kohët e fundit ‘’Takja’’ siç dhe ajo tregon se e thërret ka filluar të flasë pak si shumë. Më pas ajo ka treguar se arsyeja se përse ata zihen shpesh herë është Eltioni.Ndërkohë përveç Rovenës edhe Eltioni ka treguar se në garën e tyre në ‘Dancing with the Stars’ nuk mund t’ia fal këngëtares gabimet që bën gjatë performancës së tyre.“Te Rovena, gjëja më e vogël më bën, ndoshta jo nervoz, por më vë në pikëpyetje pse nuk e bëri mirë, nuk ia kam shpjeguar unë mirë? Mos harroni se e ka kaluar një sezon 12-javësh, tani është në javën e 23-të, kështu që prandaj nuk ia fal…”, ka treguar ai.

Read More »

U gjakos në parlament, flet deputetja: Ka qenë një moment shumë i vështirë… (VIDEO)

Ajo është ndër deputetet më të reja në Parlament. Por ky nuk është faktori i vetëm që e ka bërë Floida Kërpaçin të jetë shpesh në qendër të mediave. Deputetja ishte sot e ftuar në studion e “Rudina”, në Tv Klan, nga ku foli për një nga momentet më të vështira në Parlament ku mori një plagë të lehtë në dorë.Ajo tregoi se menjëherë pas lajmit, ka qenë mamaja ajo që e ka marë në telefon, e cila e shqetësuar e ka pyetur për gjendjen e saj dhe kur ka kuptuar se nuk kishte asgjë serioze i ka thënë të luftojë për të drejtat e saj.“Ka qenë moment shumë i vështirë. Në ato momente më ra telefoni, ishte mamaja ime. Sapo hapa telefonin nisi me pyetjet: A je mirë? Të ka ndodhur gjë? Sapo i thash që nuk më ka ndodhur gjë, më tha: Ok, vazhdo lufto për të drejtat dhe shkoi deri në fund”, tregoi Kërpaçi.

Read More »

Puthje e prekje në park, Lek Plepi i fut duart Linda Morinës (FOTO)

Kohë më parë deklaruan në një emision se ishin të dy të virgjër e sot kanë ardhur me një këngë të re.Bëhet fjalë pikërisht për legjendën e rrjeteve sociale Lek Plepi dhe këngëtaren Linda Morina.Ata kanë bashkëpunuar në një këngë të re të mbushur me skena joshëse e erotike ku protagonistë janë vetë këngëtarët.Klipi ka bërë shumë bujë që në dalje të parë dhe fansat kanë shpërthyer në komente.Në disa pjesë të klipit, Lek Plepi i ngjit duart lart kofshëve Lindës, e cila disa kohë më parë deklaroi se ishte në kërkim të një mashkulli.Nuk dihet nëse janë të lidhur, apo ishte thjesht një shfaqje për audiencë në klip, pritet konfirmimi i tyre…

Read More »

Edhe Jonida Maliqi në hapat e Kim Kardashian! Këngëtarja bën ndryshimin drastik

Jonida Maliqi është një nga këngëtaret që ka bërë më së shumti ndryshime në pamje, e kemi parë me flokë bjonde, të kuqe, të gjata e të shkurtra fare, mirëpo prej disa kohësh Jonida i ka qëndruar besnike flokëve ngjyrë çokollatë.Mirëpo me ndryshimin e stinëve, edhe këngëtarja e hitit “N’errësirë” duket se ka vendosur të ndryshojë pamje. Në një postim në “Instastory”, Jonida ka zbuluar se i është rikthyer flokëve bjondë, madje i ka shkruar edhe më shumë.Pak javë më parë, Jonida Maliqi u rikthye në muzikë me një produksion muzikor pas një mungesë prej tre vitesh. Kënga e saj “N’errësirë” është pritur mjaft mirë nga publiku.

Read More »

Nuk e kursejnë fare/ Luana Vjollcën e “kryqëzojnë” për PHOTOSHOP, shihni si e kapin MAT (FOTO)

Edhe Luana përdor “magjinë” e Photoshop për t’u dukur më bukur në fotot e saj?!Mund të jetë shumë i vështirë për t’u përdorur, por Photoshop ka “infektuar” jo vetëm vipat shqiptarë, por edhe ata të huaj, kujtojmë së fundmi Kendall Jenner e cila “u masakrua” nga fansat në komente për modifikimet të fotos së saj.Dhe tashmë, pjesë e këtyre sulmeve është bërë edhe Luana Vjollca. Është faqja “Vipat e Bllokut” e cila ka publikuar një foto të Luanës teksa zbret disa shkallë dhe e akuzojnë se ka përdorur Photoshop siç duket në këtë foto.

Read More »

Ish e dashura e princ Harryt rrëfen shqetësimin më të madh për dasmën

Dy prej të dashurave të princ Harryt, Chelsy Davy dhe Cressida Bonas kanë qenë të ftuara në dasmën e shumëpërfolur. Ndërsa Chelsy ishte emocionuar shumë gjatë telefonatës së lamtumirës me princin dhe nuk i kishte mbajtur dot lotët, Cressida ka pasur një tjetër shqetësim, kapelen.Në një shkrim për Spectator, Bonas, e cila ishte e dashura e Harryt prej vitit 2012-2014, rrëfeu se pjesa më e vështirë për të, ishte të vendoste për kapelen.“Në një dasmë britanike dilema më e madhe janë kapelet. Pse më duken kapelet kaq të ndërlikuara? Shumicën e kohës ju shmangem. Javën e kaluar isha në dasmën mbretërore, në ftesë përcaktohej se të ftuarat duhet të mbanin kapele. Në vend të saj zgjodha disa pupla dhe shpresoj të kem bërë një zgjedhje të përshtatshme.”Dhe mund të themi që zgjedhja e saj ishte e goditur, pasi dukej gjithë klas.

Read More »