Shqipëri-Andorrë, Çekiçi me penallti kalon kuqezinjtë në avantazh

në “Air Albania”, pa praninë e tifozëve, po luhet ndeshja e fundit e Grupit I eliminator të Botërorit “Katar 2022” mes Shqipërisë dhe Andorrës.
Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0, ndërsa në të dytën kuqezinjtë fitojnë një penallti.
Në minutën e 73-të nga pika e bardhë Çekiçi gjuan saktë, duke kaluar Shqipërinë në avantazh.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey