Shqipëri-Poloni, polakët në avantazh – ndërpritet ndeshja pas hedhjes së gjësendeve në fushë

Stadiumin “Air Albania” është arena e përballjes së rëndësishme kualifikuese për Kampionatin Botëror, ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë.

Kuqezinjtë ndodhen përpara një sfide kyçe në rrugëtimin për të zënë një vend në ‘Katari 2022’. Dy skuadrat kanë diferencë prej një pikë dhe janë në garë për kualifikim.

79′ Pas golit tifozë hedhin gjësende në drejtim të lojtarëve polakë. Ndërpritet ndeshja nga gjyqtari. Lojtarët e Polonisë lëshojnë fushën.

GOL: 77′ Polonia shënon gol. Karol Swiderski gjendet mirë në zonë dhe shënon me një goditje me të parën. Polonia 1-0.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey