Shtyhet gjykimi ndaj personit që i tha policit “Ta q** nanën, ta nxjerri fytin”

Në mungesë të dëmtuarit Srgjan Kostiq dhe dëshmitarit Trajiq Radomir, të martën, në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, ka dështuar të mbahet gjykimi ndaj të akuzuarit për kanosje, Robert Pepaj.

Gjykatësi i rastit, Gëzim Ademi deklaroi se nuk mund të vërtetohet se dëshmitarët janë ftuar në mënyrë të rregullt, raporton “Betimi për Drejtësi”.

Shtyrje të seancës ka kërkuar edhe prokurorja Slavica Mavric, me arsyetimin se lënda është e koleges së saj.

“Nuk është lënda ime, është e koleges Jelena Marjanoviq”, ka thënë Mavric.

Tutje, ajo ka kërkuar nga gjykata që për seancën e radhës të ftohen dëshmitarët dhe ka thënë se do të deklarohet edhe me kualifikimin ligjor të veprës penale.

Në këto rrethana, gjykatësi Gëzim Ademi e ka shtyrë seancën për kohë të pacaktuar.

Ndryshe, prezent në sallë të gjykimit ishte dëshmitari tjetër Kenan Emini.

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, me 29 nëntor 2018, kishte ngritur aktakuzë ndaj Robert Pepajt, me arsyetimin e se ka kryer veprën penale “kanosje”, nga neni 185, paragrafi 3 në lidhje me paragrafin 1 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës.

Sipas aktakuzës, i pandehuri Pepaj, me 13 janar 2016, para shkollës teknike ”Te Plloqa” në Mitrovicë, kishte filluar të ofendoj zyrtarin policor Srgjan Kostiq me fjalët “Do ta q… nënën e magjupit, do të më mbash mend ti mua, fytin do ta nxjerr”.

The post Shtyhet gjykimi ndaj personit që i tha policit “Ta q** nanën, ta nxjerri fytin” appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 30, 2019 3:36 pm ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=147759
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit