Si të pastrojmë yndyrat nga enët për 30 minuta

Një i pasionuar pas pastrimit shpërndau për ndjekësit e tij në rrjetin social TikTok një metodë sesi të heqin yndyrat dhe papastërtitë nga enët për 30 minuta. Një kombinim mes sodës së bukës, kristaleve të sodës dhe uthullës së bardhë asgjëson edhe mikrobin më ‘kokëfortë’ nëse e lë të njomet për gjysmë ore.

Videoja e tij mori rreth 10,000 pëlqime dhe komente të tipit: “Duken fantastike”.

Djali besohet se është me origjinë nga Britania Madhe dhe herë pas here shpërndan video që mësojnë hiletë e rregullimit të rrobave, heqjes së mykut në dush.

Për enët dhe tavat ai hedh fillimisht sodën e bukës, më pas kristalet e sodës dhe së fundmi uthullën. Pastaj i fërkon me sfungjer dhe i lë të njomen. Rezultati është fantastik.


Supë me fileto pule – VIDEO


Përbërësit për 4 persona: 500 gr fileto pule 1 filxhan çaji makarona supe 1 lugë gjelle kos 1 vezë 1 Read more


Receta e pulës me kos e hudhra që do t’iu bëjë të lëpini gishtat – VIDEO


Problemi që haset më shumë kur mishi i pulës gatuhet në furrë, është se bëhet shumë i thatë. Receta e Read more

The post Si të pastrojmë yndyrat nga enët për 30 minuta appeared first on ShqipMedia.

SMART PUBLISHER

AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey