Sinani: Leshi si arsyetim po trashet rreth dyerve të Europës

Profesori dhe analisti, Arsim Sinani ka komentuar zhvillimet e fundit rreth proceseve eurointegruese.

“Erdhi 14 dhjetori 2021 e që do të mbahet mend me Lëvizjen Europiane Shqiptare. Leshi si arsyetim po trashet rreth dyerve të Europës, e sa shumë burra u bashkuan rreth idealeve europiane.

Po fjalët sa bukur i hanë me lugë, ska më kënaqësi kur ua sheh pasionet e fshehura, për pushtet. Maqedonia veriore vendi i çudirave”, është shprehur Sinani. (INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey