Skandali! Shembja me eksploziv e hotelit, ja çfarë kishte planifikuar pronari (Foto)

Sharing is caring!

Në Durrës ditën e sotme u shemb me eksploziv një objekt 6-katesh, pasi kolonat u shkatërruan nga tërmeti që ra ditën e martë. Por në momentin që u shemb me eksploziv doli në dritë një tjetër fakt, që pronari i hotel ‘Gostivari’ kishte lënë fijet e hekurit të kolonave duke planifikuar që shtesa e kateve të vijonte.

Pallatet që u shembën në Durrës nga tërmeti erdhën si pasojë e faktit që kishin shtesa katesh të planifikuara, teksa fillimisht godinat ishin ndërtuar me llogari për dy apo tre kate po me kalimin e viteve shtesat vijuan një pas një duke kaluar edhe parashikimet dhe si pasojë nga lëkundja e tërmetit u rrëzuan.

Sharing is caring!

Loading...
shares