Skuadra të njohura evopiane vihen pas mbrojtësit shqiptarë të Maqedonisë së Veriut

Sipas mediave italiane, skuadra e Xhenovës ka shfaqur interesim për të angazhuar Visar Musliun, anëtarin e skuadrës hungareze Moll Vidi.

Kjo e fundit kërkon dëmshpërblim në vlerë prej 4 mln euro dhe në lojë për firmën e qendërmbrojtësin shqiptarë janë futur edhe disa skuadra të tjera të njohura evropiane.

Mes tyre janë edhe Betisi dhe Kardifi, të cilët janë duke monitoruar sitauatën e reprezentuesit të Maqedonisë së Veriut dhe presin momentin më të mirë për të dërguar ofertën për mbrojtësin 26 vjeçar.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey