Skuadrat e Bundesligës në krizë

Skuadrat e Bundesligës në krizë, nga Kupa e Gjemanisë eliminohet edhe Hertha!

Ashtu si Leverkuseni dhe Kolni të shtunën, Hertha e Berlinit nuk u kualifikua në raundin e 1/16-ave të Kupës së Gjermanisë. Berlinezët e eliminuan pas goditjeve të 11-metërshave nga Braunschweig 6-5.

Edhe pse kaloi në epërsi të dy golave, Hertha nuk mundi ta ruante rezultatin.

Gjatë kohës shtesë u shënuan edhe katër gola të tjerë, por nuk pati fitues (4-4). Në lotarinë e penalltive, fati i buzëqeshi Braunschweigut (5-6).

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey