Sonte finalja e Europa League, Villarreal kundër Manchester United

Villarreali dhe Manchester Unitedi do të luajnë sot (e mërkurë) për trofeun e dytë më të vlefshëm për klubeve evropiane, atë të Ligës së Evropës.

Gara e dytë më e madhe ekipore evropiane po shkon drejt fundit, pasi sot zhvillon finalen e madhe dhe zbulon fituesin e trofeut.

Klubi spanjoll, Villarreal dhe ai anglez Manchester Unitedi do të takohen mes vete në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet nga ora 21:00.

Sikurse ‘Nëndetësja e Verdhë’ me në krye ‘ekspertin e garës’ Unai Emery, ashtu edhe ‘Djajtë e Kuq’ me Ole Gunnar Solskjaer janë gati dhe duan trofeun.

Kjo finale do të zhvillohet në ‘Stadion Miejski’ në Gdansk të Polonisë dhe pritet t’i ketë deri në 9500 tifozë të pranishëm.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey