Sot do të bllokohen autostradat në Kosovë

Policia e Kosovës ka marrë një kërkesë për leje nga Federata e Çiklizmit të Kosovës, për t’i bllokuar përkohësisht autostradat në Kosovë.

Çiklistët kosovarë do ta nisin sot garën ndërkombëtare të çiklizmit “Tour de Kosova”.

Lejen që e ka siguruar kjo federatë përfshinë datat 26, 27 dhe 28 korrik, ku do të shfrytëzohen autostradat.

Policia ka kërkuar mirëkuptim nga qytetaret që do të përdorin autostradat në atë kohë.

The post Sot do të bllokohen autostradat në Kosovë appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 26, 2019 10:08 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=147172
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit