Sot heshtje zgjedhore në Shqipëri

Shqipëria sot në heshtje zgjedhore.

Shqipëria sot (24 prill 2021) ndodhet në heshtje zgjedhore.

Kjo pasi ditën e nesërme pritet që të mbahen zgjedhjet e përgjithshme, shkruan Top Channel.

Në zgjedhje do të marrin pjesë 16 subjekte politike, mes tyre dy të pavarur si dhe partitë PS, PD dhe LSI.

Këto dy të fundit kanë firmosur një koalicion paszgjedhor për bashkëqeverisje.

Mundesia me shume...
Pamje me shume...
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey