Stuhi e fuqishme në Serbi, përmbytje në disa vende

Stuhia godet Serbinë, përmbytje në zona të ndryshme atje

Serbia është përfshirë nga reshje të dendura shiu gjatë ditës së sotme duke shkaktuar edhe përmbytje në mjaft qytete serbe.

Mediat raportojnë se reshjet filluan gjatë mesditës në pjesë të ndryshme, përfshi edhe Beogradin duke përmbytur rrugë dhe lagje të tëra.

Reshjet u shoqëruan edhe me breshër, i cili shkaktoi dëmtime të mëdha në të mbjella. /abcnews.al

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey