Tag Archives: pritet

Largimi i Lopeteguit, ja 2 kandidatët që pritet të marrin drejtimin e Spanjës

Pas shkarkimit të trajnerit të Spanjës, Julien Lopetegui 1 ditë para startit të Botërorit nga drejtuesit e Federatës së Futbollit, po mendohet për zëvendësuesin e tij.Dy emrat e para që shihen si kandidatët e mundshëm për të marrë drejtimin e skuadrës iberike në këtë situatë emergjente janë trajneri i U-21, Alber Celades dhe drejtori sportiv Fernando Hierro.Ndeshjen e parë në eventin më të rëndësishëm të globit, Spanja do ta luajë ditën e premte ndaj Portugalisë, teksa pritet me mjaft interes të mësohet kush do të jetë trajneri i ri që do të drejtojë këtë skuadër.The post Largimi i Lopeteguit, ja 2 kandidatët që pritet të marrin drejtimin e Spanjës appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

“Ukraina pritet të njohë pasaportat e Kosovës”

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka deklaruar se deri në fund të vitet pritet që Ukraina të njoh pasaportat kosovare.Këto parashikime, Pacolli i bëri gjatë raportimit para Komisionit parlamentar për punë të Jashtme.Aty, Pacolli tha po ashtu se Polonia po ndihet e ofenduar nga Kosova, pasi që, sipas tij, Prishtina zyrtare nuk ka dërguar asnjë falënderim për njohjen e pavarësisë së Kosovës.“Ka dhe nga ato shtete që e kanë njohur Kosovën dhe nuk ka pasur nga ana jonë një falënderim për to dhe këto shtete kanë mbetur të lënduara, siç është Polonia. Po punojmë që Ukraina t’i pranojë pasaportat e Kosovës dhe kjo mund të ndodhë deri në fund të vitit”, tha Pacolli.Sipas Pacollit, Ministria e Punëve të Jashtme, po harxhon kohë dhe mund për njohje të reja dhe ruajtjen e atyre që i ka Kosova.“Kosova është njohur nga 116 vende dhe këto shtrihen në të gjithë globin. Kosova nuk është anëtare e OKB-së. Kosova nuk paraqet ndonjë forcë të madhe ekonomike. Njohjet mbes..

Read More »

Rekordet që pritet të thyhen në Botëror

Të enjten do të nisë edicioni i 21 i Kupës së Botës në futboll dhe ka shumë rekorde që mund të thyhen siç është rasti i Gjermanisë. Që nga gjysmëfinalja e Botërorit 2010 kur u mund nga Spanja, skuadra e Loew ka 8 ndeshje pa humbje në një turne të tillë dhe në shënjestrën e […]

Read More »

Ekskluzive: Kjo është marrëveshja që pritet ta nënshkruajnë Zaev dhe Cipras?!

Republika e Maqedonisë së Veriut për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm (erga omnes) e verifikuar me ndryshime kushtetuese, është baza e marrëveshjes që pritet të nënshkruhet në Prespë deri kah fundi i javës, thuhet në dokumentin deri tek e cila erdhi Alsat-M nga përfaqësues ndërkombëtarë të mediave në Athinë. Sipas burimeve tona, marrëveshja mes […]

Read More »

Çfarë pritet nga takimi Trump-Kim?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës shprehen të kënaqura me ecurinë e bisedimeve dypalëshe me Korenë e Veriut. Shtëpia e Bardhë konfirmoi për mediat se në disa çështje përparimi është i dukshëm dhe më i shpejtë nga sa e priste administrata e Donald Trump, e për më tepër atmosfera pozitive do të vuloset me një takim […]

Read More »

‘Qeveri e drogës!’/ Rama pritet me protesta nga të rinjtë e Durrësit (Video)

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë pasditen e sotme një takim në qytetin e Durrësit me drejtuesit e policisë, ku i pranishëm do të jetë edhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.Por, të rinj të FRPD të cilët protestojnë kundër varfërisë e kanë pritur Ramën me protesta.“Stop terrorit shtetëror, “Poshtë mafia”, “Qeveri e drogës”, janë disa nga banderolat që mbajnë në duar të rinjtë e forumit rinor të Partisë Demokratike.Kryeministri Rama ka zhvilluar po sot një bashkëbisedim me të rinj të Durrësit, të punësuar në sektorin e turizmit.The post ‘Qeveri e drogës!’/ Rama pritet me protesta nga të rinjtë e Durrësit (Video) appeared first on Hapur.

Read More »

Etrit Berisha pranë Sampdorias, pritet zyrtarizimi

Sampdoria është shumë pranë blerjes së Etrit Berishës nga Atalanta për të zëvendësuar Vivianon. Sipas mediave italiane, mbërritja e portierit të Përfaqësueses Shqiptare te skuadra me qendër në Gjenovë është e sigurt. Kontakatet e vazdueshme dhe marrëdhëniet e mira mes dy klubeve do të bëjnë që marrëveshja të zyrtarizohet brenda pak kohësh, madje pritet që […]

Read More »

“Fuck Trump”: De Niro fyen presidentin në çmimet Tony dhe pritet me brohoritje/video

“Fuck Trump”. Robert De Niro, shkon në ekstrem, por efektiv, ka fituar një brohoritje dhe ka shënuar një tjetër goditje në betejën e tij personale kundër presidentit të Shteteve të Bashkuara, duke e dërguar atë publikisht në … live në CBS, i cili menjëherë censuroi fyerjen. Aktori legjendar i Toro Scatenato hipi në skenë në ceremoninë e dhënies së çmimit Tony, çmimet e njohura të teatrit amerikan, për të prezantuar performancën muzikore të Bruce Springsteen. “Do të them vetëm një gjë: Fuck Trump”, përsëriti dy herë. Turmat e teatrit Radio City Music Hall filluan të duartrokasin, shumë prej tyre u ngritën. Në maj, aktori kishte thënë ndërkohë se nuk donte kreun e Shtëpisë së Bardhë në restorantet e tij dhe në vitin 2016 ai e kishte quajtur atë një derr, duke deklaruar se donte ta zinte me grushta fytyrës. video CBS

Read More »

Rehabilitimi i Tiranë-Durrës deri më 1 korrik, pas sezonit turistik pritet ndërhyrja tërësore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka nisur sot punimet në segmentin e parë rrugor Kashar- Vorë pjese e autostradës Tiranë – Durrës. Punimet konsistojnë në shtrimin e shtresës së asfaltit dhe rehabilitimin e plotë të rrugës sipas standardeve më të mira. Punimet kryhen në kuadër të projektit të Bankës Botërore “Menaxhim Mirëmbajtje Rehabilitim”.Autoriteti Rrugor parashikon që pas sezonit turistik të nisë ndërhyrja e plotë për në te gjithë autostradën, ndërkohë që punimet në këtë segment të parë përfundojnë në fund të muajit korrik 2018.Projekti për rehabilitimin parashikon disa ndërhyrje emergjente në shtresat asfaltike duke rehabilituar 31 metra katror. Që do të thotë mbushje të gropave, në segmentet më të dëmtuara, si dhe do të hiqet asfalti aktual dhe do të shtrohet. Ne këtë punë do ta mbarojmë deri në datën 1 korrik, që me fillim normal të sezonit turistik kjo rrugë të jetë e kalueshme.Në vazhdim të projektit të rehabilitimit të plotë të këtij segmenti autoriteti po punon që këtë proj..

Read More »