Taktikat e Milanit të gabuara që në fillim pasi Pioli luajti në duart e Interit

Milan u mposht bindshëm nga Interi në Derby della Madonnina mbrëmjen e djeshme, teksa Nerazzurrët fituan 5-1 në fund. Stefano Pioli është kritikuar shumë për taktikat e tij dhe mund të kuptohet pse. Kuqezinjtë luftuan për të vazhduar me kundërsulmet e Interit dhe gjithashtu nuk arritën të thyejnë skuadrën kompakte Simone Inzaghi, përcjell ORAinfo. Zgjidhja […]

shtator 18, 2023 - 11:40
 0  5
Taktikat e Milanit të gabuara që në fillim pasi Pioli luajti në duart e Interit

Milan u mposht bindshëm nga Interi në Derby della Madonnina mbrëmjen e djeshme, teksa Nerazzurrët fituan 5-1 në fund. Stefano Pioli është kritikuar shumë për taktikat e tij dhe mund të kuptohet pse.

Kuqezinjtë luftuan për të vazhduar me kundërsulmet e Interit dhe gjithashtu nuk arritën të thyejnë skuadrën kompakte Simone Inzaghi, përcjell ORAinfo.

Zgjidhja e përmbysur e krahut të krahut, në këtë kuptim, dukej se bënte më shumë dëm sesa dobi.

Siç theksohet nga Scout7Calcio në Twitter, taktikat e Milanit luajtën në dobi të Interit pasi ky i fundit nuk duhej të ndryshonte formacionin për të marrë lojtarët.

Davide Calabria u kap shpejt në qendër dhe do të kishte bërë më mirë duke e zgjatur lojën në krahun e djathtë. /ORAinfo/