Taravari do të “përplaset” me Nevzat Bejtën në Gostivar

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, konfirmoi se ai do të jetë kandidat për një mandat tjetër si kryetar i Komunës së Gostivarit.

“Unë e them hapur se Arbeni është kandidat, por ne duhet të respektojmë procedurat e partisë kur kandidojmë, dhe ne kemi detyrime për t’u harmonizuar me partnerin e koalicionit. “Unë pres që BDI të shpallë kandidatin e tyre këtë fundjavë,” tha Taravari për MIA.

Ai the se sipas informacioneve të tij kundërshtari i BDI-së do të jetë ish-kryetari i Komunës Nevzat Bejta. (INA)

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey