Të gjitha çiftet çerekfinale dhe orari i ndeshjeve në “Euro 2020”

Tashmë janë kompletuar të gjitha çiftet në Kampionatin Evropian.

Cerekfinalisti i fundit është Ukraina, që e eliminoi Suedinë.Belgjikë vs Itali do të jetë sfida më interesante në çerekfinale, duke mos përjashtuar edhe ndeshjen me Zvicrës së shqiptarëve dhe Spanjës.

Ceki vs Danimarkë është përballja tjetër dhe Anglia vs Ukraina.

Faza çerekfinale do të nisë të premten, Zvicra do të përballet me Spanjën nga ora 18:00, derisa Belgjika me Italinë nga ora 21:00.

Kurse të shtunën do të përballen Çekia me Danimarkën ora 18:00 dhe Anglia me Ukrainën nga ora 21:00.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey