Të mirat që do ju ndodhin nëse vendosni një limon afër shtratit tuaj

Gjithkush e di se limonët janë të dobishëm për ne për shkak të nivelit të lartë të vitaminës C.

Ne e shtojmë këtë pemë në çaj, e përdorim atë në gatime dhe gjithashtu edhe kur jemi me grip. Megjithatë, këto nuk janë të gjitha vetitë e limonave.

Më poshtë keni disa nga përfitimet që mund të kemi ne nëse vendosim një gjysmë kokërr limoni në komodinën pranë shtratit tonë.

Do të ndiheni të relaksuar

Përqendrimi dhe vëmendja juaj do të përmirësohet

Gjendja juaj emocionale do përmirësohet

Ajri do të pastrohet nga mikrobet

Jo më presion shumë të lartë të gjakut

Insektet nuk do t’ju shqetësojnë më.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk September 2, 2019 6:46 pm ne Shendet. ne link https://lajme.mk/?p=148865
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit