Temperaturat minimale dhe maksimale për sot

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian janë shtrirë edhe mbi rajonin tonë ku po kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Edhe për sot pritet moti i nxehtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Minimalet do të luhaten nga 15 deri në 17 gradë celsius, e maksimalet nga 28 deri në 32 gradë celsius.

Do të fryj erë e lehtë verilindja 2-4m/s.

The post Temperaturat minimale dhe maksimale për sot appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Loading...Behu pjese e LAJME.mk , kliko LIKE fanpage ne facebook me posht!
Nga LAJME.mk July 26, 2019 10:08 am ne Lajme. ne link https://lajme.mk/?p=147182
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen Lajme.mk prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne email [email protected] lajme.mk ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit