Tension te United, De Gea kapet keq me Ronaldon

Humbja e parë e Ralf Rangnick në krye të Manchester United ishte e hidhur dhe komplikoi rrugën drejt kualifikimit në Ligën e Kampionëve për Djajtë e Kuq.

Në fund të ndeshjes ka pasur tension në dhomën e zhveshjes, i shfaqur që në fushë. Një problem serioz për trajnerin gjerman.

Portieri David De Gea gjatë ndeshjes qortoi në mënyrë të animuar Cristiano Ronaldon për një pasim prapa, i cili rrezikoi të kthehej në autogol. Ish-portieri i Atleticos, siç raporton Sport, ka sulmuar portugezin edhe me mallkime, duke ngrirë tifozët e pranishëm në Old Trafford.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey