Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në Maqedoninë e Veriut

Një tërmet me madhësi 4 të shkallës Rihter goditi në 4:45 të mëngjesit në Greqinë veriperëndimore, pranë ishullit të Korfuzit dhe në kufirin me Shqipërinë.

Tërmeti ishte në një thellësi prej 1 km, dhe u ndie edhe në rajonet e Ohrit dhe Manastirit.

Ky është vetëm një nga tërmetet e pakta që kanë ndodhur në të kaluarën në atë zonë.

LAJME TJERA
AlbaniaEnglishFrenchGermanItalyTurkey